Daleki Wschód

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #300 przez homikus
I znów wpadłem na kolejny pomysł, a to dzięki hxx, która poruszyła temat japońskiego kanibala ;)

Otóż każdy szanujący się sinolog powinien być także orientalistą w ogóle.

W związku z tym wychodzę niniejszym z propozycją oraz zapytaniem do Was, co powiecie na założenie nowej Kategorii głównej pod tytułem Daleki Wschód, w niej zaś stopniowe tworzenie Działów poświęconych kolejnym krajom, czyli Japonii, Koreom itd.

Ja jestem pomysłem zachwycony ;D

Ale nie obrażę się, jeśli i Wy wyrazicie swoje zdanie w tym ważkim temacie :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #301 przez Wlodek
Daleki Wschód brzmi dla mnie zawsze europocentrycznie. Lepiej dać tytuł Azja Wschodnia lub jakoś podobnie. W każdym razie pomysł fajny, żeby tylko frekwencja dopisywała.
Co do działów Tybet, Hong Kong i Makau, proponuje w ogóle jakiś dział z tematyką mniejszościową, tym się wiele osób zajmuje (w tym ja).

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #303 przez homikus

Daleki Wschód brzmi dla mnie zawsze europocentrycznie. Lepiej dać tytuł Azja Wschodnia lub jakoś podobnie. W każdym razie pomysł fajny, żeby tylko frekwencja dopisywała.

Bardzo dobry pomysł, Azja Wschodnia rzeczywiście brzmi zdecydowanie lepiej. Dzięki! A frekwencja - no cóż, wciąż pełen jestem ideałów i zapału :)

Co do działów Tybet, Hong Kong i Makau, proponuje w ogóle jakiś dział z tematyką mniejszościową, tym się wiele osób zajmuje (w tym ja).

No to powstaje problem. Można by w Kategorii Chiny założyć dział "Mniejszości narodowe", ale do owych nijak nie pasuje mi Hongkong, Tajwan czy Makau. Trzeba chyba będzie zrobić to i to, przy czym Tybetowi wyjątkowo przyznać osobne miejsce obok trzech powyższych.

Promocja SinoForum

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #307 przez Wlodek

Bardzo dobry pomysł, Azja Wschodnia rzeczywiście brzmi zdecydowanie lepiej. Dzięki! A frekwencja - no cóż, wciąż pełen jestem ideałów i zapału :)

No to powstaje problem. Można by w Kategorii Chiny założyć dział "Mniejszości narodowe", ale do owych nijak nie pasuje mi Hongkong, Tajwan czy Makau. Trzeba chyba będzie zrobić to i to, przy czym Tybetowi wyjątkowo przyznać osobne miejsce obok trzech powyższych.

nie ma za co. Nie darmo u nas w Łodzi mamy Zakład Azji Wschodniej :) Chyba jeszcze tylko w Polsce wciąż używa się tego terminu Daleki Wschód (no i jeszcze w Rosji, ale u nich to bardziej zrozumiałe:)
Dział proponowałbym nazwać 'mniejszości etniczne' raczej a nie narodowe. Oczywiście nie miałem zamiaru wciągać do tego HK, Makau ani tym bardziej Tajwanu (choć oczywiście tamtejszych aborygenów objął by dział mniejszościowy). One powinny mieć własne działy, nie wiem czy wspólne, ale zasługują na osobne potraktowanie.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte
Ostatnio zmieniany: 8 lata 11 miesiąc temu przez .

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #308 przez homikus

Dział proponowałbym nazwać 'mniejszości etniczne' raczej a nie narodowe.

Kolejna celna i cenna uwaga :) Dzięki!

Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #310 przez Niltinco
Ponieważ na forach o Japonii istnieją działy poświęcone innym krajom Azji Wschodniej to nie widzę problemu dlaczego by i tutaj nie utworzyć takiego działu ;).

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Czas generowania strony: 0.155 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba