Artykuły forumowiczów - Stwórzmy portal sinologiczny!

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4490 przez achinger
A zaglądaliście może na [url=http://www.polska-azja.pl?]www.polska-azja.pl?[/url] Nie wiem czy jest drugi taki portal, jeżeli jest to dajcie znać! Myślę, że są otwarci na świeżą krew i chętnie nowych autorów przyjma w swe szeregi. Nie uważam też, aby Polska orientalistyką stała, więc tworzenie kilku(nastu) portali nie ma zbyt wielkiego sensu. Zaglądam na CSPA od czasu do czasu i widzę, że się starają i nawet im idzie, więc wystarczy się podłączyć. Dla każdego znajdzie się miejsce (nie żebym w obecnej chwili miał cokolwiek z CSPA wspólnego).

Tutaj też propozycja dla Cesarza (tak swoją drogą to chyba wybrał się na wakacje :P). Otóż może zaproponuj CSPA jakiś rodzaj współpracy (SinoForum i Stowarzyszenie Studentów Polskich w Chinach się połączyły - wakacje się kończą więc spodziewam się większego ruchu w dziale SSPC). Konsorcja są ostatnimi czasy modne  ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4498 przez ril
Też ich regularnie czytam. Mają dużo specjalistów od Chin - ten kraj jest tam najsilniej reprezentowany, więc tym bardziej można by z nimi współpracować.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4500 przez Mulan
A czy oni czasem nie specjalizują się bardziej w gospodarce Chin? Mnie interesowała by historia Chin, w chwili obecnej szczególnie Dynastia Tang ;)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4501 przez achinger
Dynastia Tang to z pewnością jeden z ciekawszych i bujniejszych okresów w chińskiej historii.

Faktycznie CSPA skupia się głównie na zagadnieniach związanych z polityką i ekonomią krajów azjatyckich, ale nie tylko. Np. jedna z autorek, którą miałem przyjemnośc poznać w Pekinie za (jeszcze niedawnych) czasów studenckich, zajmuje się recenzowaniem na portalu programów w telewizji polskojęzycznej, które dotyczą Chin (a może szerzej Azji, dokładnie nie pamiętam). Serio to nie ja powinienem odpowiadać na te pytania tylko szefostwo CSPA, ale sądzę, że z przyjemnością przystaną np. na propozycję cyklu recenzji książek o tematyce chińskiej lub jakieś komentarze dotyczące zagadnień kulturalnych.

加油!

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4508 przez homikus
W rzeczy samej był Jaśnie Panujący na wakacjach :) Choć więcej pracy niż wypoczynku zawarły one w sobie, niemniej... wciąż.

Z inicjatywy wyszło niewiele (a taki tam eufemizm), ponieważ zainteresowanie potencjalnych zainteresowanych niewielkim być się okazało, a dyskusja sama toczyła się de facto między dwiema osobami. A że jasno i wyraźnie wyjaśniłem, że z mojej strony wymagałoby przedsięwzięcie rzeczone nakładu pracy niemałego, uznałem, że sens realizacji do zera dąży powoli, acz nieubłaganie. Z mojego prywatnego punktu widzenia, oczywiście. Ponadto, stracił wówczas - by być szczerym - Cesarz zapał i ochotę, ale to już wynika z w życiu Jego osobistym takich czy owakich zapał odbierających ogólnych stanów.

Jednak!

Ruch w temacie może i rokuje jako tako. Więc nie widzę przeszkód, aby do kwestii powrócić i raz jeszcze zastanowić się wspólnie nad realizacją pomysłu.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #4510 przez Mulan
Jeśli chodzi o mnie, nie chcę się deklarować że na 100% będę pisać i nic później z tego nie wyjdzie, więc jeśli po zaliczeniu okropnych egzaminów poprawkowych znajdę trochę czasu i weny mogłabym coś spróbować napisać.

Jak już wspominałam aktualnie mam mocną zajawkę na historię Chin, szczególnie interesuje mnie okres w którym panowała Cesarzowa Wu czyli również okres w którym żył sędzia Di, o sędzim myślę że mogłabym coś napisać bo to interesujący i dość długi temat, o Cesarzowej też ale to dopiero jak przeczytam jej biografię czyli mniej więcej za miesiąc, dwa.

Na pewno dam znać jak jakiś artykuł powstanie ;)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Czas generowania strony: 0.266 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba