Artykuły forumowiczów - Stwórzmy portal sinologiczny!

• jin tongxue
  • jin tongxue Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
  • ...gonna go build my own Lunar Lander!..
Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #2111 przez jin tongxue
Podobno można to policzyć z zasady Pareto:
20% uczestników forum tworzy 80% postów.
20% popierajacych tę inicjatywę zaangażuje się w pisanie 80% tekstów.

Czyli z samego sinoforum nie wydoi się sensownej ilości txt w przewidywalnej przyszłości. To by trzeba szukać chetnych gdzieś poza forum. Może ogłoszenia na sinologiach??
Na początek mogliby chociaż rozdziały z magisterek powrzucać.

Dlatego ta inicjatywa chyba musi z czasem ogarnąc wszystkich orientalistów, a nie tylko sinologów, bo statystyczny sinolog jednak nie jest aktywny na forum.
Houk. 

Jak na razie, to jest inwestycja. Oceniałbym sensowność pod kątem tego, na ile tekstów można liczyć za rok. A nie za miesiąc. W Polsce czas płynie POOOO-WOOOO-LIIII....

Podsumowując, na razie nowy wyodrębniony dział na forum i aktywna propaganda z gromadzeniem list mailingowych wszystkich potencjalnie zainteresowanych.

得魚忘筌,得意忘言。

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #2112 przez xiaobai
pewnie, że się nie wydoi. Bo nawet jak kto aktywny - nie musi chcieć zamieszczać tekstu tutaj (jak jest niedajbóg - związany z "nauka polską" z pewnością liczy jakiej cholerne punkty za publikacje etc. i daje teksty tam, gdzie sa recenzowane, punktowane etc.).
Natomiast super pomysłem byłoby (o ile wykonalne) stworzenie bazy magisterek - bo to często nieodkryta kopalnia świeżej wiedzy (a takich kopalni jak wiadomo w Polszcze jak mrówków) i często jedyny sposób, żeby pisać nie tylko dla 2 osób (czyli dla siebie i mamy ;)) . Ale ile osób by dało (i czy w ogóle)? Może można trochę wybadać kolegów, czy w ogóle pojawia się taka potrzeba zamieszczenia swych wysiłków?   

• jin tongxue
  • jin tongxue Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
  • ...gonna go build my own Lunar Lander!..
Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #2114 przez jin tongxue
1. A jakich minimalnych przeróbek musi autor dokonać w tekście, żeby to już nie był ten sam tekst? Ktoś wie jak to wygląda prawnie? Np. miesięcznik X drukuję mi za honorarium recenzję filmu, którą później gdzieś chcę wyłożyć za darmo.
Co muszę zrobić z tym tekstem żeby pozostać w porządku wobec zleceniodawcy?

2. Baza magisterek już istnieje, ale na UW dostęp jest przez USOS za 7 pieczęciami.
Dlatego popieram pomysł.
Nowe wymagania są takie, że mgr musi być złożona w .pdf, więc w sumie nie powinno byc trudności z gromadzeniem tekstów.

Ale wiadomo, że magisterka nie daje odpadów, i teoretycznie nadaje się do druku w częściach lub w całości. Dlatego dla wyjątkowo "skrupulatnych" autorów wariant minimum to byłoby: streszczenie/wstęp + spis treści + co najmniej jeden rozdział poglądowo. Do tego koniecznie info o tym, gdzie powstał tekst, gdzie i pod jakim nr jest przechowywany i kto jest promotorem.

3. ... Coś czuję, że to podchodzi pod bazę danych. ---?? Albo samo wyszukiwanie ciągu znaków w tekście wystarczy?

得魚忘筌,得意忘言。
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez .

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #2117 przez homikus

(...) Natomiast super pomysłem byłoby (o ile wykonalne) stworzenie bazy magisterek - bo to często nieodkryta kopalnia świeżej wiedzy (...)

Kopalnia to jest, a jakże, i to często rzeczy bardzo wartościowych. Ale obawiam się, że to jednak pomysł nieco zbyt śmiały... Ja tu po prostu nie widzę szans powodzenia, znając podejście jednostek naukowych, a szczególnie takich dinozaurów, jak sinologia...
Bo przecież chyba jakieś pozwolenie jest wymagane? Aż nie chce mi się wierzyć, że można by sobie tak po prostu stworzyć taką bazę...

Ale widzę, że jin tongxue nieco lepiej jest w temacie zorientowany :)

Jednak ponownie... Jak sprawić, żeby ludziom się chciało tak, jak im się z reguły nie chce?

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #2126 przez noel

Kopalnia to jest, a jakże, i to często rzeczy bardzo wartościowych. Ale obawiam się, że to jednak pomysł nieco zbyt śmiały... Ja tu po prostu nie widzę szans powodzenia, znając podejście jednostek naukowych, a szczególnie takich dinozaurów, jak sinologia...
Bo przecież chyba jakieś pozwolenie jest wymagane? Aż nie chce mi się wierzyć, że można by sobie tak po prostu stworzyć taką bazę...

Kurcze, prawnikiem nie jestem, ale czy praca magisterska nie jest własnością jej autora? W końcu to on to napisał, a nie wydział, więc powinien mieć decydujące zdanie co ze swoją pracą zrobi, czy i gdzie ją upubliczni itd..

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #2127 przez homikus
Widzisz, właśnie w tym problem, że jest chyba własnością jednostki naukowej. Chyba.

Ale tu nie chodzi przecież o skopiowanie całej pracy i udostępnienie jej treści. Chodzi o stworzenie jakiejś bazy, z opisem, abstraktem etc. oraz miejscem, gdzie można mieć wgląd w całość.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnio zmieniany: 7 lata 6 miesiąc temu przez .

Czas generowania strony: 0.202 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba