Artykuły forumowiczów - Stwórzmy portal sinologiczny!

• jin tongxue
  • jin tongxue Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
  • ...gonna go build my own Lunar Lander!..
Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1926 przez jin tongxue
Propozycja jest następująca:

przy okazji dyskusji na forum padają różne dłuższe repliki, co świadczy o tym, że poruszane tematy inspirują uczestników do szczegółowego wyrażania swoich poglądów.
I o to własnie chodzi!
Uważam, że materiał się trochę marnuje!
Sinologia jest w polskich warunkach kopalnią dziewiczych tematów, dlatego większośc tych wypowiedzi po wygładzeniu, uporządkowaniu i (ewentualnie) opatrzeniu bibliografią - mogłaby stać się artykułami, które (na razie bez żadnych komisji redakcyjnych i wymogu regularności) byłyby wykładane na osobnej poddomenie sinoforum pod rozwagę i do dyskusji czytelnikom. (a później autorzy mogliby je po przeróbkach i poprawkach sprzedawać do prasy).

Z czasem, po dopracowaniu szczegółów organizacyjnych mogłaby się ta inicjatywa stać początkiem poważnego internetowego organu prasowego polskiej sinologii (a nawet orientalistyki).

Pytanie, co na to nasza Najwyższa Instancja?

得魚忘筌,得意忘言。
Ostatnio zmieniany: 8 lata 4 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #2001 przez homikus
Najwyższa Instancja wreszcie doleczyła posylwestrowego kaca i raczyła nadstawić ucha na głos plebsu :)

Pomysł bardzo dobry. Ale wymagający olbrzymiego nakładu pracy. I mnóstwa czasu. Ktoś przecież musiałby zająć się redakcją tekstów, korektą, zadbaniem o poparcie wypowiedzi źródłami. Ja takim czasem na pewno nie dysponuję. Ale jeśli ktoś byłby skłonny i chętny - czemu nie? Inicjatywa byłaby to najwyższej pochwały godna. Choć do organu prasowego sinologii nie powinna raczej aspirować...

Czekam zatem na dalsze propozycje, jeśli takowe się znajdą :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

• jin tongxue
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #2012 przez jin tongxue
拜見陛下!
Chodzi mi o rozwiązanie inspirowane Wiki i forami internetowymi.
0. Wygląd możliwie prosty i minimalistyczny, tylko top z nazwą projektu i żadnych bajerów.
1. Zastrzec wielkimi wołami, że to projekt w stadium eksperymentu, więc w razie jakichkolwiek 不周 - 敬請原諒.
2. Za redakcję, korektę i źródła oraz za umieszczenie tekstu we właściwym dziale odpowiada sam autor tekstu.
3. Gotowy tekst jest wyłożony do dyskusji (zalogowani uczestnicy), z tym że komentarze są widoczne pod tektsem, jak w portalach info, a nie schowane jak w Wiki.
4. Autor jest dostępny drogą mailową na wszelki wypadek.
No i tyle.
Może być nawet prosty bbs bez specjalnej oprawy graficznej na początek. 
Tamten post możesz traktować jako draft, razem z tym to dopiero jest kompletna propozycja.

Kwestia czasu to rzeczywiście problem, ale minimalizm i zaufanie do uzytkowników chyba trochę ułatwia sprawę.
敬上!

得魚忘筌,得意忘言。

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #2057 przez homikus
Ja jestem gotów poświęcić swój czas na zajęcie się kwestiami technicznymi (czyli: daję miejsce na serwerze [aktualnie mam VPSa w niezawodnym CIS Nephax w Gdańsku, więc o wydajność, uptime i możliwości nie ma się co martwić], instaluję, konfiguruję, administruję, doglądam i ogólnie dbam o to, aby wszystko chodziło jak należy), jeśli tylko będę pewny, że mam po co i czas ten nie będzie zmarnowany. Kilku słowy - jeśli będzie jakiś większy odzew ze strony Forumowiczów :)

+ kilka uwag:
1. Jestem zdecydowanie za postawieniem takiego serwisu w nowej domenie. Na przykład w rodzaju "sinowiki.pl" czy "sinopedia.pl".
2. Rejestracja i funkcjonowanie użytkowników powinny być niezależne od SinoForum.

I kwestia ostatnia i wcale nie najmniej ważna. Mianowicie skrypt. Ten używany przez Wikipedię i wszelkie pochodne ( MediaWiki ) jest rzeczą bardzo fajną, ale ma swoje wady i stopień jego skomplikowania jest jak na początek potencjalnie problematyczny.

Nie miałem jeszcze czasu i okazji przekopać internetu w poszukiwaniu innych pochodnych, podobnych czy zupełnie autorskich rozwiązań. Ale może masz już jakąś konkretną rzecz na myśli? Po od podstaw to ja na pewno niczego nie napiszę, aż tak mądry i wspaniały - jeszcze - nie jestem ;D

Promocja SinoForum

• jin tongxue
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #2065 przez jin tongxue
To może zacząć po prostu od specjalnie wyeksponowanego działu na forum, żeby było gdzie zrzucić trochę tekstów na start?

Jeśli chodzi o skrypt, to chyba coś takiego forumopodobnego mogłoby być na początek. Tylko wyeksponować w wątkach "ciało" artykułu (tzn. odróżnić wizualnie od komentarzy) i tytuł ostatnio dodanego artykułu (a nie tytuł komentarza, jak na sinoforum). I może jakaś jasniejsza kolorystyka, np. oficjalna triada biały-bordo-niebieski?

Nb. coś nikt się nie włącza, mimo że przeglądano tem wątek ok 100 razy...  ?

得魚忘筌,得意忘言。

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #2083 przez homikus
OK, na razie można na próbę stworzyć osobną część na forum, a potem, jeśli coś z tego wyjdzie, poszukać jakiegoś najbardziej odpowiedniego skryptu. Ale to później :)

Ja sam na początek miałbym tak ze dwa, może trzy teksty autorskie (odpowiednio opracowane), które mógłbym wrzucić.

Nb. coś nikt się nie włącza, mimo że przeglądano tem wątek ok 100 razy...  ?

No co racja, to racja...

Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.285 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba