Propozycja nowego działu [życie codzienne]

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #1632 przez Bolanren
A mianowicie proszę o opinie (moze nawet juz jest ale ja nie znalazłem) na temat działu o "życiu codziennym w Chinach"-oczywiście  z punktu widzenia Polaków" tzn. ile się tam zarabia, jak się szuka pracy,  jakie są koszty mieszkania (kupno, wynajem, budowa), karty pobytu, wizy, organizaje pomocy dla obcokrajowców, koszty życia codziennego, taxi, pociąg, jak kupić tani bilet lotniczy, gdzie można kupić np.polski chleb, sprawy małożeństw mieszanych(narodowość dzieci z takich związków),gdzie mieszkają głównie Polacy a gdzie nie ma wogóle "białych" itp itd. A moze porozbijać to na kilka różnych działów.
Dziękuję za wysłuchanie propozycji.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #1645 przez Ling Ling
A Hongkong (albo Tajwan) do Chin zaliczamy? Bo różnie można na to spojrzeć ;)

我唔係西人,我係雞蛋。

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #1648 przez Bolanren
Oczywiście, że tak!!! Gdzie jak gdzie ale na tym forum podważać integralność ChRL to bluźnierstwo.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #1651 przez ximinez

Oczywiście, że tak!!! Gdzie jak gdzie ale na tym forum podważać integralność ChRL to bluźnierstwo.

Nie wiem czy mówisz serio, czy drwisz, ale chyba nikt nie podchodzi tu do tych spraw doktrynalnie.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #1652 przez Bolanren
  Drwić bym nie śmiał.W sumie to moje (osobiste) wyczulenie na sprawę prób dezintegracji państwa chińskiego było przyczyną takiej a nie innej wypowiedzi(ale to raczej temat na dział polityczny).Jednak fakt, że napisałem "...na tym forum...  to bluźnierstwo" może zostać potraktowany jako ingerencja w kompetencje moderatora, więc rozumiem reakcję i honor zwracam.
Oczywiście, że temat o którym wspomniałem można by podzielić na "poddziały" : Chiny, HK, Macao,Tajwan itd.choćby z racji tego, że w każdym z tych regionów występuje inna specyfika życia codziennego(praca, ceny ,prawo, dialekt itp).
Proponuje więc powrócić do tematu powstania działu.A konkretnie czekam na decyzję Możnych tego forum w sprawie otwarcia lub nieotwarcia działu "życie codzienne w Chinach".

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #1655 przez ximinez
Taką decyzję niestety może podjąć jedynie sam Cesarz, który władzą dzieli się w bardzo ograniczonym zakresie.

Czas generowania strony: 0.166 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba