Pakiet edukacyjny "Globalny Orient"

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #3116 przez xiaobai
Strona użytkownika, jak strona użytkownika, jednakowoż jako, że użytkownik maczał w tym palce, to niech będzie może tutaj:

Powstał projekt edukacyjny dla gimnazjów i szkół średnich, który ma na celu przybliżenie i odczarowanie "Orientu", już w grudniu będą książki i płyta. Więcej o samym projekcie tutaj:
http://www.sgh.waw.pl/prywatne/kgorak/oblicza_orientu/

Więcej o modułach (będących częścią projektu), które przedstawiają konkretne fenomeny kulturowe (także z Azji Wschodniej) i zawierają podpowiedzi, co do prowadzenia lekcji związanej z tematem tutaj:

http://www.arabia.pl/content/view/292548/1/

A same moduły tutaj:

www.arabia.pl/orient

Moduły na "nasze" tematy to m in.
  • Wirtualne spotkania młodzieży. O konfucjańskich wartościach uczniowskich i ich przeobrażeniach we współczesnym świecie.
  • QQ = Internet. O Internecie i jego użytkownikach w Chinach
  • Gospodarka rynkowa w komunistycznym Wietnamie
  • Wszystko, co modne, pochodzi z Korei. Hallyu, czyli koreańska fala w krajach Azji Wschodniej

Ale jest mnóstwo fajnych rzeczy o innych regionach.

Pakiet edukacyjny (książka + płyta z modułami) będzie dystrybuowany bezpłatnie do szkół ponadpodstawowych. Już teraz można wysyłać zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w temacie wiadomości trzeba wpisać 'Oblicza Orientu'.

Reasumując - jeśli ktoś z Was sam jest/bywa nauczycielem, albo zna nauczycieli dostatecznie szalonych, aby mówić dzieciom o takich rzeczach, zapraszamy serdecznie do korzystania z pakietu!
Ostatnio zmieniany: 7 lata 6 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #3118 przez Wlodek
Wstyd się przyznać, ale miałem się dołożyć do pakietu ze swoim tematem - lenistwo i zawalenie inną robotą  spowodowały, że nic z tego nie wyszło :(

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

• deming
  • deming Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • 少说空话多干实事
Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #3119 przez deming
ciuś ciuś - rozeslalem inf. po znajomych gimnazjach i liceach mam nadzieję że pozytywnie się do tego odniosą - zobaczymy - akcja - pogratulować!

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #3121 przez xiaobai
Deming, bardzo dziękuję za "akcję". Ja też uważam, że to bardzo potrzebna inicjatywa i marzy mi się, że może chociaż mały procent tych uczniów bliżej zainteresuje się Azją i zobaczy ją w sposób niestereotypowy. Uczyłam dzieciaki i wiem, że już nawet 6-latki mają, wcale niefajne, stereotypy na temat Chin.

Włodek - może się więc jeszcze "zrehabilitujesz" w kolejnej inicjatywie? :)
Ostatnio zmieniany: 7 lata 6 miesiąc temu przez .

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #3134 przez ximinez
Wysłałem informacje o projekcie do koordynatorki programu IB w moim liceum, może ją to zainteresuje, szczególnie, że prowadzi zajęcia z Theory of Knowledge, na których często przerabia się takie "niestandardowe" rzeczy.

Świetna inicjatywa, oby tak dalej!

Czas generowania strony: 0.179 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba