Kreskówki po chińsku

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1415 przez krepa
Zastanawiając się jak najlepiej wspomóc przyswajanie sobie nauki języka chińskiego i przypomniałem sobie jak uczyłem się będąc małym bąkiem podstaw angielskiego. Otóż oglądałem kreskówki po angielsku i czytałem angielskie komiksy. Stwierdziłem że jest to najlepsza metoda na "osłuchanie" języka. Bajki z reguły tworzone są prostym językiem, a z gestów postaci jasno można wywnioskować znaczenia słów a nawet całych zdań.

Powstaje więc tutaj moje pytanie. (z góry przepraszam jeśli umieściłem ten post w złym dziale)
Czy moglibyście mi dać jakieś namiary stron internetowych gdzie obejrzeć mogę sobie jakiekolwiek bajki w języku chińskim? U nas funkcjonuje strona kreskówki.fani.pl na której można online oglądać bajki i interesowało by mnie coś podobnego. Bardzo by mi to pomogło.
Jeśli macie jakieś inne pomysły lub bardziej kreatywne sposoby nauki to jestem otwarty.
Z góry dziękować ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1424 przez Niltinco
Na You tubie wystarczy wpisać "Chinese Crayon Shin Chan" i już masz co oglądać. Co prawda jest to japońska kreskówka, ale o ile w wersji japońskiej nie używają trudnego języka to pewnie w chińskiej będzie podobnie. Bajka po prostu wymiata i w zabawny sposób przedstawia Japończyków ^^. 

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1425 przez krepa
Super!
Jest tego bardzo dużo na YT, bajka jest bardzo sympatyczna i przedewszystkim z napisami! Narazie rozumiem jeszcze bardzo mało, ale chyba będzie warto posiedzieć nad którymś odcinkiem ze słownikiem i sobie tłumaczyć :)

Bardzo dziękuje!

Ale...

Ale jeśli ktoś ma jakieś inne propozycje - proszę bardzo!

Jednak nie wszystkie mają napisy...
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc temu przez .

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1435 przez homikus
Oj, Panie kolego! Wstyd nie znać strony, której Waść poszukujecie :)

VeryCD

Nie będę się rozpisywał nad specyfiką jej funkcjonowania i samego procesu czerpania profitów, jako że nie wolno mi nikogo namawiać ani skłaniać do łamania prawa (link wolno mi podać, wszak to legalny serwis), ale myślę, że Waść wykoncypujecie :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1517 przez ximinez
蜡笔小新 jest zaj****ty!!! ;D

Tutaj masz sporo odcinków.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1520 przez homikus

蜡笔小新 jest zaj****ty!!! ;D

Tak ;D Kocham go! Jeśli ktoś byłby zainteresowany, mam płyty DVD z całym kompletem, kupione w Chinach. Plus kilka papierowych komiksów :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.211 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba