Wyruszam do Guangzhou 广州 / Zhuhai 珠海 na rok czasu!

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6647 przez Dib0n
Witam!

Stało się coś, o czym jeszcze kilka lat bym nie pomyślał :D Mianowcie dostałem się na wymianę studencką (na rok czasu). Chiałem się zapytać osób, które mają już za sobą dłuższe pobyty w Chinach. Co warto ze sobą zabrać ?

Ogólnie na chwile obecną mam już antybiotyki, tabletki przeciw bólowe. Zaszczepiłem się również już jakiś czas temu. Dokumenty to jasna sprawa :D Jest jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za pomoc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6648 przez noellea
O, byłam w Guangzhou przejazdem. Na lotnisku nie udało mi się podłączyć do internetu. Było piekielnie gorąco ale były butle z wodą i sokami za darmo. Prawie zgubiliśmy bagaż bo pracownica lotniska zamiast wskazać nam gdzie jest bagaż abyśmy mogli zrobić check-in radziła nam abyśmy lecieli spokojnie dalej, a potem zgłosili bagaż jako zaginiony... no ale potem jakoś się zorganizowaliśmy.

Jestem w Chinach od tygodnia, będę w Anshan do stycznia.

Kiedy twój wyjazd?

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6649 przez Dib0n
Wylatuję 14 września :) Będe jednak miał przesiadkę w Dubaju. Od kiedy jesteś w Chinach ? Jak Ci się ogólnie podoba :) ?

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6650 przez noellea
Od 1 września. Warszawa, Amsterdam, Guangzhou, potem Shenyang, Anshan. A wracać będę przez Shenyang i Pekin dla odmiany.

Spodziewałam się że będzie zimniej... Na razie gorąco budzi mnie o 5 rano. Komary żrą co noc... Laremid mi się nie przydał, ale wzięłam za mało aviomarinu, bo cały czas mam mdłości jak myślę że trzeba coś jeść. Np. mamy taką wielką stołówkę, jak tylko czuję zmieszane zapachy smażonego to krok do tyłu. Obiektywnie rzecz mówiąc jedzenie jest ok tylko wyszło na to że ja mam wrażliwy organizm. Powoli się przyzwyczajam.

Chińczycy nie mówią po angielsku prawie wcale albo bardzo źle, ale jest dużo Rosjan/ludzi z tych wszystkich krajów którzy znają rosyjski.

Jest interesująco.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6652 przez ril
Niedawno spędziłem 3 dni w Guangzhou. Nie-Azjatów prawie nie widziałem poza miejscami turystycznymi. Gorąco, ale przynajmniej ludzie są mili. Choć z angielskim słabo a ze starszymi nie zawsze się udawało po mandaryńsku dogadać. Jak głosi przysłowie 天不怕地不怕就怕广州人说普通话 :)

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6661 przez julkaaa
Mieszkam w Guangzhou od lipca i bede mieszkala przez kolejne dwa lata. Jesli tylko potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, pis z. Powoli zaczynam sie odnajdywac w tym miescie i poznawac tutejsze zwyczaje, wiec moze bede mogla choc troche pomoc. :) :)

Julka

Czas generowania strony: 0.169 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba