Chiny centralne i południowe

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #4839 przez xue sheng
czyli nie warto jechać do Chengdu tym razem?? Gdzie byłeś w Yunanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Gość
  • Gość
5 lata 6 miesiąc temu #4841 przez
Nie powiem, że nie warto, bo okolica ma w sumie sporo do zaoferowania, ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy Yunnanem, a Chengdu, to bez wahania wybrałbym Yunnan (w sumie pociąg z Xi'an do Kunmingu i tak jedzie przez Chengdu, więc zawsze możesz zrobić tam krótki stop over, przypuszczam, że od kiedy wprowadzono możliwość zakupu biletów kolejowych przez Internet łatwiej będzie to wszystko zsynchronizować; w dorodze powrotnej jednak nie polecam takiego rozwiązania- wyziębisz się  ;))

W Yunnanie byłem w Kunmingu (jeśli zamierzasz zatrzymywać się w hostelu to stanowczo odradzam Cloudland- mają tam straszny burdel jeśli chodzi o rezerwacje - rano bez problemu się  zakwaterowałem, niestety w międzyczasie na moje miejsce przyjęli jakiegoś Chińczyka i zostałem bez miejsca do spania na wieczór...), Lijiang, Suhe i Dali (w razie czego radzę więcej czasu przeznaczyć na Dali - Lijiang pomimo urokliwej architektury stanowi raczej deptak z pamiątkami - rosyjskie matrioszki rządzą południem Chin  ;D...). Niestety na Xishuangbanna nie starczyło już czasu, ale z tego co słyszałem, to też ciekawe miejsce.

Pomimo pięknej pogody w środku dnia - nie bez podstaw nazywają Kunming miastem wiecznej wiosny ;), noce bywają tam chłodne, wiec dobrze jest się na to przygotować - szczególnie jeśli miał(a) byś w planie odwiedzenie tybetańskiego Zhongdian czy Yulong Xue Shan  :)

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #4846 przez xue sheng
Byłbyś tak miły napisać co zwiedzałeś po kolei i ile czasu Ci to zajęło? Ja wymyśliłam po kolei z Xi'an do Chengdu ale tylko dla Leshan i gór Emei pózniej Lijiang i Shangrilla Kunming Guilin i Sanya. Troche jednak chyba tego za dużo na 12 dni;p

• Gość
  • Gość
5 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 6 miesiąc temu #4855 przez
Kunming – Lijiang (~3 dni) – Dali (~2-3 dni – stanowczo za mało)– Kunming – Chengdu – Leshan (1 dzień) – Chengdu, raczej standard z przewodników turystycznych, całość zajęła mi ok. 2 tygodnie. Ogólnie wspominam tę podróż jako dość chaotyczną i spontaniczną, gdyby nie problemy z biletami przed 春节  pewnie mógłbym w tym czasie zobaczyć więcej :P

Guilin to góra 2 dni, chyba, że jesteś fanką miejskich parków. Osobiście bardziej mi przypadło do gustu Yangshuo i  okolice (~godzina jazdy autokarem z Guilinu, warto tu zostać troche dlużej) i Longsheng (jednodniowy wypad z Yangshuo lub Guilinu, z tym, że w okolicach nowego roku jeden obszar tarasów jest zamknięty dla zwiedzających).
Ostatnio zmieniany: 5 lata 6 miesiąc temu przez .

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #4924 przez goroh
Z guilin za 100rmb, lipiec 2010, mozna splynac rzeka do Yangshuo. Wskakujesz w busa, zaworza nad rzeke, 25-30min, splyw niecale chyba 3h, potem znowu bus 20-30min i jestes w Yangshuo.
Ja stanowczo polecma Syczuan, w szczegolnosci park Yading kolo Daocheng, swietne widoki, 3 szczyty 6000m na wyciagniecie reki. Rjon dopiero zaczyna byc 'komercjalizownay' wiec to ostatni dzwonek zanim miejsc eskonczy jak Lijiang. Troche zdjec i opisow na www.tayble.blox.pl kliknaj w tagi chiny, albo yading czy syczuan.
pzdr!

4ty rok uczenia w Chinach : http://www.chiny-info.pl/Home.aspx

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #4926 przez YLK
Swietny blog, duzo konkretnych informacji, fantastyczne zdjecia!

Czas generowania strony: 0.190 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba