mOTOCYKLEM

• Gość
  • Gość
5 lata 9 miesiąc temu #4419 przez
Witam.
Czy może ktoś z Was orientuje się czy jest realna wyprawa do Chin motocyklem. Czy konieczne jest zrobienie prawa jazdy Chińskiego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #4420 przez achinger
Do Chin czy po Chinach? Do Chin możesz swobodnie dojechać motorem przez Rosję, a na granicy będziesz musiał zostawić motor jeżeli nie masz chińskiego prawa jazdy na takowy pojazd. Dalej rowerem lub środkami transportu publicznego  ;)

Oczywiście możesz próbować jechać dalej motorem przez Chiny o ile uda Ci się przekroczyć granicę chińską bez prawa jazdy. Możesz ewentualnie nabyć motor w Chinach i problem z przekraczaniem granicy bez prawka znika, ale ryzyko jeżdżenia po kraju bez dokumentów pozostaje. Jeżeli masz dużo pieniędzy na łaówki dla gliniarzy to można próbować, ale nie zachęcam ani nie promuję takiego zachowania.

Sam podróżowałem sporo motorem po Indonezji i Wietnamie. Tam prawo jazdy 'nie jest wymagane'. Ciche przyzwolenie + kask na głowie zwykle sprawiają, że policja się nie czepia. Jeżeli upierasz się na Chiny to powodzenia, ja wybrałbym Azję Południowo-Wschodnią.

• Gość
  • Gość
5 lata 9 miesiąc temu #4422 przez
Dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście chodzi o przekroczenie granicy Chinskiej i podróż po Chinach na motocyklu z PL bez prawa jazdy Chinskiego.
Może orientujecie się czy jest możliwe prezkroczenia granicy Mongolia/Chiny?

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #4423 przez achinger
Przekraczanie granicy jest możliwe w tym miejscu, choćby podróżując koleją transsyberyjską. Nie mam natomiast wiedzy na temat innych sposobów przekraczania tej granicy.

Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #4462 przez bialychinczyk
czytalem jeden blog - jechali samochodem do Mongolii, tam go zostawili, dalej rowerem do Pekinu.

Raczej nie jest mozliwe wjechanie motocyklem  do Chin. Nawet jesli ci sie uda wjechac nielegalnie, to i tak szybko policja cie namierzy, bo najczesciej zatrzymuja motocykle do kontroli. Jezdzilem bez prawa jazdy samochodem  z 5 lat, nigdy nie zostalem zatrzymany. W koncu mam prawo jazdy, ale nigdy nie woze go z soba, nikt nigdy o nie nie pytal sie.
koszt nowego motocykla w Chinach to okolo 5000RMB, 2000 zl, lepiej kupic i pozniej sprzedac. Albo kupic mini van za 4000-5000$

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #6485 przez baronowa
poważna i odważna wyprawa :)

Które szambo Gliwice polecacie? Czy  szamba betonowe są skuteczne?

Czas generowania strony: 0.199 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba