Pobyt w Chinach

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #3735 przez mkajzer
Razem z dziewczyną wybieramy się nareszcie do Chin i to w najbliższym czasie, bo pod koniec tego miesiąca. Pierwsze dni spędzamy w Pekinie a później ruszmy do na chwilę do Mongolii Wewnętrznej i już mamy czas wolny dla siebie. Będzie Datong, Taiyuan, Pingyao, okolice Shijiazhuang i trzy miejsca w Shandong: Jinan, Taishan i Qufu. Ta wyliczanka byłaby bez znaczenia gdyby nie to, że kryje się za tym cały szereg pytań na które mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi odpowiedzieć.

Po pierwsze: wchodzi w grę sporo podróżowania. Jak środek transportu jest najlepszy?
Po drugie: czy może w ktoś w którymkolwiek z tych miejsc zna dobre i tanie miejsce noclegowe?
Po trzecie: czy ktoś zna ciekawe miejsca do odwiedzenia, których nie ma w przewodnikach?
Po czwarte: dzięki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #3739 przez homikus
ad. 1
Pociąg :) Ale nie omieszkaj sprawdzać cen biletów lotniczych ( TU albo TU ), czasem kupowane na dwa, trzy dni przed wylotem są niewiele droższe od kolejowych, a nie zawsze chce się człowiekowi po raz kolejny tłuc pociągiem.

ad. 2
Konkretnie nie podam, ale obowiązuje zasada: hostele, hostele, hostele. Polecam stronę HostelWorld . Sam za jej pośrednictwem wiele razu szukałem i znajdowałem hostele i zawsze było lepiej niż w porządku. Kwestia kluczowa - należy dokładnie zapoznać się z opiniami.

ad. 3
Na to pytanie już nie odpowiem ;)

ad. 4
Ależ proszę!

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.156 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba