W Chinach od zera

• Gość
  • Gość
7 lata 5 miesiąc temu #3383 przez
Witam.
Nie wiem, czy zakładam temat w odpowiednim dziale, gdyż niezbyt wiedziałam gdzie go umieścić, więc jakby co, to proszę moderatora o przeniesienie  ::)
Mam kilka pytań odnośnie studiów w Chinach.

Czy ciężko jest sie dostać po szkole średniej na jakąś uczelnię w Chinach? (oczywiscie z wykładowym angielskim) i czy trzeba mieć jakiś certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego?

I w ogóle jeśli ktoś próbował coś takiego zrobić to byłabym wdzięczna za każdą informację  ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #3389 przez Bolanren
To zalezy ale z tym co ja sie spotkałem to wpierw jest kurs chinskiego - intensywny , normalne zajecia na uczelni codziennie po roku zdajesz HSK (odpowiedni poziom z regóły 6 (stary HSK) lub 3 (nowe HSK na 2010) i na tej podstawie zaczynasz studia (wykłady mieszane:po chinsku i angielsku). Inna opcja to poprostu udokumetowac ze przebyłas ten roczny kurs i HSK nie jest wymagane lub poprostu program jest typowo pod obcokrajowców (tak maja moji znajomi , którzy sa w ramach stypendiów rzadowych).
Polecam ta strone http://www.cucas.edu.cn/SearchDegree.shtml  
Jak cos to pisz na priv do mnie , ja szukam cos dla siebie (skłaniam sie nad jezykiem rosyjskim bo poprostu miałem w podstawówce i jako Polakowi powinno byc łatwo), teraz ucze sie chinskiego na Hunan University w Changsha.Zawsze mozna cos razem wymyslec

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #5657 przez molanka
Toshiko i co udało się z tymi studiami? :)

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #5681 przez PolskaChinka
Teraz to już pewnie dużo za późno, ale pewnie przyda się innym... Ja studiuję po angielsku (część przedmiotów po chingielsku ;)) i z tego co wiem to na tą chwilę jedyna taka opcja jest w Szanghaju u nas na Donghua University. Może jeszcze cos się znajdzie w Pekinie... Pozdrawiam!

Ciekawe historie, niespotykane przygody, użyteczne informacje, relacje z podróży i piękne zdjęcia! Zapraszam na ( skosnymokiem.blogspot.com )

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #6294 przez borsuk9w
Jestem ciekawa czym takie studia różnią się od tych w Polsce? oczywiście poza językiem :P

Twój pracodawca czeka na opinię . Pomóż innym podjąć decyzję, a w wolnej chwili poznaj utwory do reklamy radia , które pewnie niebawem usłyszysz.

Czas generowania strony: 0.239 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba