Sinologia w Polsce

• Wlodek
  • Wlodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 1 tydzień temu #221 przez Wlodek
Wydzielono z wątku Zakurzeni sinolodzy

tak, pamiętam koleżanki z Gniezna miały świetne wystąpienie na waszej konferencji w Ciążeniu. Jeśli zaś chodzi o innych badaczy spraw jezuicko-chińskich to w zeszłym roku w Warszawie wykład i seminarium prowadził prof. John Witek. Z tego co pamiętam to w czasie seminarium tytułem dyskusji był "is Sinology a Western Concept Alone" albo coś w tym stylu. Od was z UAMu była Sylwia W. W ogóle wszystkiego było 5 osób. Trochę wstyd warszawscy sinolodzy, że tak to olaliście.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 tydzień temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #223 przez ximinez

W ogole wszystkiego było 5 osób. Trochę wstyd warszawscy sinolodzy, że tak to olaliście.

Spoko, następną konferencję zorganizujemy w Żyrardowie, albo w Markach, to zobaczymy ilu Poznaniaków się zjawi :P

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #224 przez Yao laoshi
Ależ kolega Włodek (jak zgodnie z prawdą ujawnia w swoim profilu użytkownika) jest z Łodzi...  ;)

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

• Wlodek
  • Wlodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #225 przez Wlodek
no i poza tym chodziło mi o wykład i seminarium Witka, które miały miejsce w Warszawie. Był tylko jeden kolega z warszawskiej sinologii (niestety nie pamiętam imienia).
Co do Ciążenia - jedno z lepszych miejsc na konferencje w jakich byłem. UAM ma tam swój ośrodek konferencyjny po prostu.
A swoją drogą to moglibyście coś w końcu zorganizować  :P
Off topic - Wątek z zakurzonych sinologów powoli ewoluuje w stronę 'sinologii dziś'.

Napoleon Bonaparte
Ostatnio zmieniany: 8 lata 8 miesiąc temu przez .

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #227 przez homikus
Smutna taka prawda, że poznańscy sinolodzy są jakoś aktywniejsi na polu konferencji i innych tego typu imprez :) W Chinach mieszkałem przez jakiś czas z dziewczyną z sinologii UAM, która kilka lat temu organizowała taką konferencję. Ale wiecie, co mnie najbardziej zdziwiło? Że za nic nie mogłem sobie przypomnieć, aby nam, studentom w Warszawie, ktokolwiek o tym cokolwiek wspominał. Nawiasem mówiąc, ją również bardzo to zdziwiło...

Kiedy było to seminarium i wykład prof. Witka? Może byłem jeszcze w Chinach, wtedy byłbym usprawiedliwiony ;)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

• Wlodek
  • Wlodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #228 przez Wlodek
smutna prawda jest zdaje sie taka, ze wszyscy oprocz was sa bardziej aktywni :P ta dziewczyna miala jak rozumiem na imie Ewa? hehe, swiat jest maly.
U nas w Lodzi od kilku lat jest co roku konfa, i zawsze slemy zaproszenia na sinologie do UW i zawsze jest olewka, wiec to chyba cos innego niz brak informacji. Poza tym ludzie na UW potrafia chyba korzystac z googla?
prof. Witek byl w maju 2007, wyklad mial pt. "Changing viewpoints about China. Yesterday and today". Wczesniej byl z Georgetown James Millward, spec od Xinjiangu, ale to raczej moja dzialka :) w kazdym razie tez nie bylo nikogo z sinologii UW. Nie tlumaczy tego jak mysle fakt, ze te imprezy sie odbywaly u Lazarskiego.

Napoleon Bonaparte

Czas generowania strony: 0.205 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba