filologia - kultura śródziemnomorska - specjalność chińska UWr

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #7040 przez Adrianero
Witam.
Odkopuję nieco temat. Ogólnie cieszę się, że znalazłem forum, ponieważ nie wiedziałem, że jest taka specjalizacja we Wrocławiu. Szukałem sinologii, ale nie znalazłem we wro tylko Wawa, Gdańsk, Poznań i Kraków. Trochę martwią mnie zasady przejęcia, ponieważ moją mocniejsza stroną jest angielski, który jest uwzględniany w nieco mniejszym stopniu. Orientuję się ktoś jakie są progi, jakie są limity miejsc? Do tej pory byłem szczególnie zainteresowany UG, tam mam szansę się dostać na sinologię, problem w tym, że to drugi koniec polski w moim przypadku, Wrocław - 100km.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7125 przez Nikorin
We Wrocławiu kierunek kryje się tym razem pod nazwą "filologia dalekowschodnia" ;P
dziwnie są na niego liczone punkty, bo biorą pod uwagę maturę z łaciny i kultury antycznej no i z drugiego języka... niestety mam tam piękne dwa zera XD

Ogólnie to biorę udział właśnie w rekrutacji na ten kierunek jako mój drugi, bo jestem na filologii angielskiej.... zastanawiam się czy da się przepisać jakieś oceny, ale nie ma chyba niczego wspólnego lol... oprócz łaciny, którą na angielskiej mam przez jeden, szósty, semestr ;P Zobaczymy czy wyrobię na dwóch kierunkach jak się w ogóle dostanę XD

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7126 przez Adrianero
Filologia dalekowschodnia - kierunek otwierają w tym roku, bo wcześniej chiński był na kierunku "kultura śródziemnomorska" lol. Teraz otwierają osobny kierunek, stricte nastawiony na kulturę dalekiego wschodu. Pytanie ilu będzie chętnych, ogólnie nie zdawałem innych dodatkowych języków, tylko angielski rozszerzony, całkiem dobrze sobie z nim radzę, ale obawiam się, że znajdzie się sporo chętnych.
Ogólnie zachęcam do dyskusji, bo mało się słyszy o czymś takim jak sinologia. Sam mało wiem na temat studiów i chętnie posłucham jak ktoś dzieli się wiedzą :lol: .
Pozdrawiam

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #7132 przez Nikorin
Nom była była, ale to było jakoś dziwnie robione... np. na filologię koreańską rekrutacja jest co drugi rok... za to to jest trochę jak kierunek zamawiany, bo współpracuja z LG itp. ;P
nie wiem czy chińska też jest co drugi rok....

no ja angielski rozszerzony miałam na 98% i mam nadzieję, że właśnie większość osób zdawała tylko jeden język, bo tylko wtedy będę miała szanse XD

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7142 przez małaMi
O jak się cieszę że znalazłam to forum, bo myślałam o tym kierunku od dawna, a nie mogłam znaleźć żadnych informacji w internecie :D jedynie co mnie dziwi i martwi zarazem to obowiązkowy lektorat z łaciny (co ma łacina do chińskiego? xd) i przedmioty brane pod uwagę przy przyjęciu :( zdawałam tylko polski i angielski na rozszerzeniu i zastanawiam się czy jest sens tam składać. A i jak zalogowałam się do irk to jest tam tylko jedna specjalizacja dalekowschodnia na 45 miejsc i zastanawiam się kiedy będzie można deklarować czy chce się iść na chińską czy na koreańską hmm. Biorę pod uwagę sinologię Wrocław lub Sosnowiec ale o wiele bardziej bym wolała Wrocław :D

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7145 przez LittleLotte
Może się spotkamy :) czy jest sens nie mam pojęcia, bo UWr oczywiście nie publikuje żadnych list przyjętych, progów punktowych, albo ja ich znaleźć nie potrafię :( ja jestem w o tyle komfortowej sytuacji, że filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska jest jednym z kierunków, na które przyjmują mnie poza rekrutacją (a przynajmniej tak twierdzi wykaz olimpiad przedmiotowych, które zwalniają z postępowania rekrutacyjnego). Wolałabym do Gdańska, szczerze mówiąc, ale nie jestem przekonana, czy matura poszła mi wystarczająco dobrze. Poczekamy, zobaczymy.
Gdzieś czytałam tu na forum, że UWr ma układ partnerski z Xiamen, co mnie akurat cieszy. Nie wie ktoś, jak to jest z wymianą?
Problem polega tylko na tym, że w ramach "specjalności dalekowschodniej" ostro okroili liczbę godzin samego języka. Tylko 150 na semestr. Tutaj są programy, jakby ktoś jeszcze do nich nie dotarł: www.ifkika.uni.wroc.pl/?k=103 wygląda na to, że rok temu na specjalności chińskiej było 240 h semestralnie, a w tym roku jest tylko 150 :(

Czas generowania strony: 0.248 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba