filologia - kultura śródziemnomorska - specjalność chińska UWr

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #7146 przez Adrianero
Oo jak fajnie, że temat rozwinął. Co do progów punktowych - nie ma ich, ponieważ kierunek jest nowy (tegoroczny) i chyba dlatego jest podany tylko limit miejsc. Zgodzę się co do godzin. 150 na tym nowym kierunku to trochę mało w porównaniu z filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska, gdzie ja nawet nie widziałem, że istnieje taki kierunek o i że uczą tam chińskiego, a właśnie tam jest o wiele więcej godzin. Trochę się martwię jak oni to liczą, bo nie zdawałem żadnej łaciny i kultury antycznej, wziąłem tylko angielski rozszerzony i też trochę słabo mi poszło, bo na 60%. No i ta łacina, co to ma wspólnego z kulturą dalekiego wschodu :D?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #7147 przez małaMi
Uniwersytet Wrocławski nie podaje niestety w ogóle progów punktowych :( Szczerze mówiąc wydaje mi się, że specjalność chińska na UWR słabo wypada w świetle sinologii na innych uczelniach :( Mało godzin praktycznej nauki języka chińskiego, do tego ta łacina... Ale pewnie tak czy siak złożę tam papiery bo uwielbiam Wrocław i bardzo chciałabym tam studiować ;)

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #7148 przez Adrianero
No Wrocław piękne miasto ;). Uniwersytet podaje ilość chętnych na 1 miejsce, więc można sobie to mniej więcej wykalkulować jakie ma się szanse.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #7149 przez LittleLotte
Wrocław to miasto piękne i fatalnie oznakowane, doprowadza mnie to tam do pasji :P Ta specjalność chińska, która była jeszcze rok temu siatką godzin przypominała "normalną" sinologię. W tym roku nakombinowali... Moim zdaniem zupełnie bez sensu. Chiński do najłatwiejszych nie należy, a na pewno trzeba mu poświęcić mnóstwo czasu, a tu tylko 150 godzin. Poza tym, jaki ma sens robienie specjalności w ramach specjalizacji w ramach kierunku? Czemu nie zostawili wersji sprzed roku? Ech, niezgłębione tajemnice naszego systemu edukacji...
A łaciny się tam uczy zapewne aby nawiązać do nazwy kierunku ;) a tak poważnie, to myślę, że w zamiarze chodzi o to, żeby studenci nabyli ogólną wiedzę o "kulturze śródziemnomorskiej", Bóg jeden wie, czemu chiński otwarli akurat na tym kierunku.
Do Wrocławia przekonuje mnie fakt, że mogłabym mieszkać tam z przyjaciółką, no i do domu mam godzinę drogi, ale chyba jednak Gdańsk bardziej mnie kręci. Jeno wyników się obawiam.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #7150 przez Nikorin
Nie stiudiuje może sinologii, a filologię angielską, ale... nie polecam UWr w ogóle, osobom baaardzo ambitnym ;P W porównaniu do Poznania czy Krakowa, poziom nauki jest niższy~ za to.... czym może się pochwalić UWr na duużej ilości kierunków - dość młoda kadra :3! Jest dużo przemiłych, młodych wykładowców, a nie tylko same dziadki i babcie (a u mnie to takich "starszych" naliczyłam na razie sztuk 3 albo 4), ogrom native speakerów (niektóre uniwerki kuleją jeśli o to chodzi), mnóstwo obcokrajowców na roku, dużo różnych projektów, warsztatów... a u mnie "atrakcją" jest papierowy indeks i dzwonek w bibliotece XD!

150h to jest 5 przedmiotów po 30h, który po zaliczeniach łączy się w jeden, żeby ominąć limit egzaminów na sesji z regulaminu ;P . U nas to się nazywa "PNJA - Praktyczna Nauka Języka Angielskiego" i wchodzą w nią gramatyka, fonetyka, pisanie, konwersacje i słownictwo... trochę nie wyobrażam sobie uczyć się chińskiego na tylu przedmiotach na raz, ale osobno ;P

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #7151 przez cigarettesinthetheatre
Tak w ogole to nie wiem czy widzieliscie ale na kulturze srodziemnomorskoej dalej jest zapisana specjalizacja chinska gdzie jest te 240h. Post jest z 8 maja wiec jezeli by nie bylo to powinni to zmienic. To znaczy ze po prostu sa teraz 2 kierunki z chinskim czy to tylko ich blad? Ktos cos wie?

Czas generowania strony: 0.171 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba