podreczniki na pierwszym i drugim roku sinologii

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #6298 przez gao bi yun
Witajcie kochani forumowicze,

ostatnio zaczęłam się zastanawiać, jakich podreczników używa się na studiach sinologicznych w różnych miastach. Jakich Wy używacie?

Czy na sinologii używa się znaków tradycyjnych czy uproszczonych, można w ogóle wybrać?

Serdecznie Was pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #7007 przez iMischa21
Na UWr na pierwszym roku używa się "Akademicki podręcznik do nauki chińskiego" tom ! Wydawnictwa Naukowego UAMu autorstwa Wisławy Szkudlarczyk - Brkić, potem - zależy od wykładowcy (często New Practical Chinese Reader, różne części)
Na UAMie też używają "Akademicki (...)" - tom I i potem drugi dostępny tylko wykładowcą UAMu, w latach wyższych: New Practical Chinese Reader (od 3 w górę) lub materiały przygotowywane przez wykładowców.
Tyle z tego co mi wiadomo (jestem studentką sinologii z UWr na wymianie studenckiej na UAMie)
Pozdrawiam ;)

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #7008 przez Monkey
Oo, jakoś umknął mi ten temat wcześniej.

Na moim kochanym KUL na początku jest podręcznik "Mówimy po chińsku" Lin Kai-yu - pełny błędów i śmiesznych niedopracowań, ale trzeba przyznać, że jest to całkiem przyjemny podręcznik. Gramatyka w miarę jasno przedstawiona. Lubiłem go. Jednocześnie z nim robi się też New Practical Chinese Reader. Potem kolejne części NPCR z epizodycznymi wstawkami podręcznika UAM'owego :)
Do tego oczywiście różne szpargały dostarczone przez wykładowców. To chyba wszystko ;)

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7267 przez yier
A może ktoś wie jakich podręczników używa się na UG?

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #7270 przez Damian
Studenci, którzy rozpoczną studia w październiku prawdopodobnie będą korzystać z serii 会通汉语 (Mastering Chinese).

Czas generowania strony: 0.186 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba