Sinologia KUL

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #6246 przez Monkey
  Witam! Jako tegoroczny maturzysta rozglądałem się od dłuższego czasu za odpowiednim dla siebie kierunkiem studiów.
Padło na sinologię ( w sumie bezkonkurencyjnie ) jednak prognoza co do wyników matur nie jest zbyt optymistyczna.  :-\
  Na poziomie rozszerzonym zdaję tylko j. polski i j. angielski, co w sumie pozostawia mi do wyboru tylko UW
(na które najprawdopodobniej się nie dostanę ). Uczelnie prywatne odpadają. Alternatywą jest sinologia na KUL,
na którą dostanę się bez problemu - i to właśnie jest dla mnie zły znak..
  W gruncie rzeczy ciężko jest znaleźć jakieś konstruktywne info na temat tamtejszego poziomu kształcenia w zakresie sinologii.
Długiej tradycji na KUL ten kierunek nie posiada (absolwenci chyba nie istnieją).
  Zatem pora na pytania do specjalistów:

1. Ktoś z was studiował, bądź też studiuje sinologię na tej uczelni? Może coś na jej temat powiedzieć z własnego doświadczenia?
2. Czy ogólnie w środowisku panuje przekonanie o niskim albo średnim poziomie sinologii na KUL? Istnieje jakaś utarta opinia?
3. Możecie coś powiedzieć na temat opisu studiów i ich planu? Jak wypada kadra? Wszystko to opisane na ich stronie.
www.kul.pl/dla-kandydatow-na-sinologie,art_41422.html
4. Warto ryzykować, czy też lepiej zdać za rok nieszczęsny WOS i pójść na UAM?
Ostatnio zmieniany: 3 lata 2 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #6251 przez sylunia557
Studiuje sinologie na Kulu, jestem na II roku. Nie uważam żeby był tutaj niski poziom nauczania, na I roku korzystaliśmy z książek polsko- chińskich Lin Kai Yu Mówimy po chińsku, teraz będziemy korzystać z książek chińskich gdzie są znaki tylko tradycyjne. Uczymy się zarówno znaków zarówno uproszczonych jak i tradycyjnych, obecnie mamy zajęcia z konwersacji, tłumaczeń zwykłych i ekonomicznych, słuchania i zajęcia podstawowe. Kadra składa się z Polaków, jest też kilku lektorów z Chin. Na I rok nie było się trudno dostać jeżeli miało się polski rozszerzony ( 70 %) i angielski rozszerzony ( 80%), u nas przyjmowali 60 osobów, teraz w tym roku słyszałam, że przyjęli 30 osób. Możliwe są wyjazdy do Chin na stypendia, właśnie teraz wyleciała I tura osób do Chin. Mam nadzieje, że pomogłam :) Sylwia

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #6258 przez Monkey
Brzmi całkiem zachęcająco  ;) Powinienem dostać się bez większych problemów. W sumie to zależy mi na jak najszybszym zajęciu się czymś co na prawdę mnie interesuje. Poza tym geograficznie do Lublina mi najbliżej. No ale czas pokaże gdzie mnie na tę sinologię poniesie. Dzięki za odpowiedź.  :)

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #6468 przez kuroishinzo
Heej! Wiem, że nikt nie jest tu jasnowidzem ani nic z tych rzeczy, ale może ktoś orientuje się jakie były progi w tamtym roku? Bo chciałabym wiedzieć, czy mając 75% z PL ROZ. i 93% z ANG ROZ. mam chociaż jakieś minimalne szanse na dostanie się na tę moją sinologię  :-X
Podobno  w tym roku angielski gorzej poszedł, bo fakt - nie był to jeden z najłatwiejszych arkuszy; ale z kolei ten nieszczęsny polski, który ja trochę zawaliłam....  :P
Mam nadzieję, że wątek odżyje  ;D

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #6471 przez cigarettesinthetheatre
szkoda, że nie podają progów na niektórych uczelniach, też by mi to pomogło albo chociaż uspokoiło

kuroishinzo ładnie ci poszedł angielski, zazdroszczę, ja zawaliłam bo napisałam tylko na 83% ale tak to jest jak się ma mało angielskiego w szkole, a na korki brak kasy :( a polski w sumie bardzo podobnie bo 85%

cóż, zobaczymy jak to będzie i ile osób przyjmą w tym roku, życzę powodzenia  :)

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #6472 przez kuroishinzo
Ja żałuję, że na te kierunki typu japonistyka/sinologia przyjmują tak mało osób, bo nie ma co ukrywać, że teraz to są bardzo popularne kierunki. Więc trochę nie rozumiem polityki...

@cigarettesinthetheatre Tobie polski bardzo dobrze poszedł! Trzeba mieć niezłe szczęście/wiedzę, żeby wstrzelić się tak dobrze w klucz  :o Więc nasze wyniki po przeliczeniu na punkty pewnie będą podobne ;)
Też życzę powodzenia i trzymam kciuki!

Czas generowania strony: 0.448 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba