Sinologia UG - rekrutacja 2013/14

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #5729 przez Damian
Wydzielono z wątku: Nowa sinologia w Polsce...

Ponieważ mam trochę informacji z "wewnątrz" jeśli chodzi o sinologię w Gdańsku, to pozwolę sobie powiedzieć, że ma niepowtarzalną szansę zdystansować Poznań czy Warszawę, zakładając oczywiście, że wszystko pójdzie po myśli organizatorów.

Kadra, która ma tam wykładać to Chińczycy z wieloletnim doświadczeniem w wykładaniu języka chińskiego jako języka obcego, zaś sam Uniwersytet Gdański będzie mógł wysyłać swoich studentów na stypendium do Pekinu, co jest naprawdę ciężko załatwić, także osoby którym przyjdzie tam studiować będą miały fantastyczne możliwości.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 9 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #5730 przez Niamey

zaś sam Uniwersytet Gdański będzie mógł wysyłać swoich studentów na stypendium do Pekinu

tzn. uniwersytet będzie fundował stypendium?

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #5731 przez Andelu
Pewnie dla kilku najlepszych, tak jak to jest na innych kierunkach. Co do tego, że gdańska sinologia będzie miała wysoki poziom - możliwe, jednakże z doświadczenia wiem, że organizacja na UG nie należy do najlepszych więc byłbym ostrożny z takim stwierdzeniem na dzień dzisiejszy. Być może w następnych latach, teraz wydział filologiczny w części przenosi się do nowego gmachu, który miał być już półtora roku temu. Sądzę, że będzie lekki chaos, zwłaszcza, że to pierwszy rok. W każdym razie życzę każdemu kto wybierze ten kierunek, żeby wszystko poszło sprawnie... Sam być może będę tam studiował, ale nie jestem pewien czy dałbym radę połączyć to ze skandynawistyką - może w następnym roku jak będę miał mniej zajęć.
Tak przy okazji, jak myślicie jakich progów można się spodziewać? Chyba trudno o to żeby sinologia przekroczyła i tak już ogromny próg skandynawistyki (tj. 122) który jest bodajże najwyższy na UG.

edit
A nie, przepraszam, biotechnologia ma najwyższy próg :)

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #5818 przez fang
Andelu - też jestem ze skandy UG. :) Tyle tylko, że na sino będę próbowała się rekrutować, a jak się uda to prawdopodobnie zwijam papiery. Trochę martwią mnie progi, nie jestem pewna czy nie będą wysokie - w końcu rekrutują 35 osób, te 50-60 na skandzie to trochę różnica. Z drugiej strony - UW i UAM na pewno są na lepszej pozycji i to one będą preferowane przez studentów. ;) A może zrobią jak na KULu i przyjmą 2x więcej osób niż zapowiadają? :D

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #5819 przez michal
Cześć Wam. Mam ogromną prośbę. Mianowicie mam zamiar startować na sinologię na UG w tym roku. Z racji tego, że terminy są już strasznie napięte (pozostały 2 dni) chciałbym zapytać Was o progi. Wiem, że jest to nowy kierunek, i nie ma określonych progów z zeszłego roku, ale tak obiektywnie czy z wynikami:
j. polski (podstawowy): 76%
j. polski (rozszerzony): 55%
j. angielski (podstawowy): 100%
2 język - j. niemiecki (rozszerzony): 85%

mam szansę się dostać, czy składanie tam papierów nie ma żadnego sensu?

Obliczyłem sobie sumę punktów i wyszło mi 104,75.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, z racji tego, że nie pozostało już dużo czasu (2 dni)!

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #5820 przez homikus
Tak obiektywnie, to tym polskim coś się, Towarzyszu, nie popisaliście... Ale co ja tam wiem, stary jestem ;]

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.821 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba