rekrutacja

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1506 przez alutka
Ja bym miala tez pytanie zwiazane z matura. Czy musze zdawac rozszerzony ustny angielski na maturze zeby dostac sie na sinologie na UAM? Pisemna matura wiem ze rozszerzona, ale nie wiem co do matury ustnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1509 przez Niltinco
Matura ustna chyba w ogóle nie jest brana pod uwagę przy rekrutacji.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1518 przez homikus
Moim zdaniem TA STRONA Katedry Orientalistyki UAM w pełni wyczerpuje temat. Z informacji tam zawartych jasną wynika, co jest brane pod uwagę i jaki jest minimalny próg. O ustnej maturze mowy nie ma. Więc nikt tam na nią nie patrzy :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1553 przez cwaniara
A co sądzicie o kierunku japonistyka i sinologia na uj?? Wiem, że tam jest stawiany większy nacisk na japoński, a chiński jest tylko na poziomie podstawowym. Czy warto??

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1554 przez Wlodek
jakieś totalne odwrócenie priorytetów bo jak wiadomo "Japonia to jest zasadniczo kraj przekwitłej wiśni":

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte
Ostatnio zmieniany: 8 lata 4 miesiąc temu przez .

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1556 przez homikus
;D

A tak poważnie - ja na coś takiego bym się nie decydował. Oba języki są trudne, oba wymagają mnóstwa pracy, przez co w efekcie nie nauczysz się porządnie żadnego. No, chyba że miałabyś w sobie tyle samozaparcia, żeby zrezygnować z życia i poświęcić kilka jego lat na intensywną walkę z oboma. A i tak nie wróżę zapierającego dech sukcesu. Lepiej skupić się na jednym i starać opanować się go jak najlepiej, a drugi potraktować jako dodatek, ewentualnie zgłębiać go dalej po osiągnięciu jakiegoś tam już poziomu w pierwszym.

Ale to taka moja opinia "na czuja", że tak powiem. W gruncie rzeczy, nie mam zielonego pojęcia, jak wygląda nauka na tym kierunku na UJ i być może, że się mylę.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.163 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba