rekrutacja

• Gość
  • Gość
8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1029 przez
Witam!
Co prawda mam dopiero 18 lat, ale już od dłuższego czasu głowię się nad studiami sinologicznymi... Po prostu to jest moje największe marzenie!
Chciałabym się dowiedzieć, jakie przedmioty zdawaliście na maturze, aby dostać się na ten kierunek.
Niestety wybierając liceum jeszcze nie wiedziałam, że będę się interesować Chinami i wylądowałam w klasie, gdzie mam rozszerzoną biologię, geografię i niemiecki. Matura tuż, tuż... i tak się zastanawiam jakie mam wybrać przedmioty... Z roszerzonym angielskim na pewno w tym roku sobie nie poradzę... Tak więc zdawałabym podstawowy angielski, rozszerzony niemiecki, rozszerzoną goegrafię no i rozszerzony polski. Czy takie przedmioty wchodzą w grę, aby dostać się na moje wymarzone studia? :]
Ostatnio zmieniany: 8 lata 6 miesiąc temu przez k8.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1032 przez Eddie
Większość z nas, których zdawała na sinogolie, zdawała pewnie egzaminy na uczelni. Przynajmniej tak się to kiedyś odbywało. Teraz patrzy się na nową maturę, którą zresztą sam mam i nie jestem z niej dumny. Bardzo nie podoba mi sie pomysł przyjmowania na studia tylko po ocenie matury. To żaden wyznacznik. Potrzene są do tego egzaminy wewnętrzne tak jak miało to miejsce kiedyś...ehhh

NIECH ŻYJĄ WSZYSTKIE NARODY DEMOKRACJI LUDOWEJ!

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1033 przez Yao laoshi
Pomysł z rekrutacją na podstawie wyników maturalnych rzeczywiście jest kiepski, ale takie mamy aktualnie przepisy i narzekania niewiele tu wniosą...

Co do doboru przedmiotów i poziomów maturalnych, należy sprawdzić na stronach internetowych. Kiedy ja prowadziłem rekrutację, na sinologii uwzględnialiśmy (o ile pamiętam) rozszerzony polski, rozszerzony język obcy i podstawowy trzeci przedmiot (drugi język obcy, geografia lub historia).

Zatem układ rozszerzony polski + rozszerzony niemiecki + podstawowy angielski powinien dawać niezłe szanse (o ile wyniki będą na przyzwoitym poziomie).

UWAGA! Zestaw przedmiotów i/lub uwzględnianych poziomów mógł się zmienić (o tym decyduje Senat w podejmowanej co roku uchwale). Trzeba to na bieżąco sprawdzać.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1038 przez Beijing

(...) rozszerzony polski, rozszerzony język obcy i podstawowy trzeci przedmiot (drugi język obcy, geografia lub historia). (...)

A poza tym jest prawdopodobne, że dojdzie do tego matematyka, która będzie obowiązkowym przedmiotem na maturze za kilka lat ?

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1039 przez YLK
Matematyka jest krolowa nauka. Nie jest potrzebna do nauczenia sie jezyka, ale powazny jezykoznawca sie bez niej nie obedzie. Pamietam, ze za moich czasow jezykoznawstwo bylo postrachem wielu studentow, glownie wlasnie ze wzgledu na stosowanie teorii zbiorow do opisu struktury jezyka.

Jestem za.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #1043 przez Yao laoshi

A poza tym jest prawdopodobne, że dojdzie do tego matematyka, która będzie obowiązkowym przedmiotem na maturze za kilka lat ?

Wątpię. Nawet po wprowadzeniu obowiązkowej matury z matematyki wynik z tego przedmiotu nie musi być uwzględniany w rekrutacji na studia filologiczne i raczej nie będzie, chociaż jej znajomość - jak słusznie zauważył YLK - jest potrzebna (nie tylko językoznawcom).

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.202 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba