Ceremonia Zamknięcia - wrażenia

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #689 przez YLK
Kilkanascie minut temu zakonczyla sie ceremonia zamkniecia olimpiady. Jak zwykle wszyscy spodziewali sie widowiska najwyzszych lotow, ktore na dlugo pozostanie w pamieci. I pozostanie. Ale nie dzieki tysiacom przemeczonych statystow, kilometrom drutow stalowych na ktorych czesc z nich wisiala, lampkom i fajerwerkom. Dla mnie osobiscie pozostanie w pamieci dzieki jedynej naprawde szczesliwej azjatyckiej twarzy jaka zobaczylem podczas ceremonii - twarzy szczesliwca, ktora zlapal pilke kopnieta przez Beckhama. Gitarowe riffy Jimmy Page'a i pelny soulu glos Leony Lewis. Niby niezbyt orginalna ale jakze odswiezajaca prezentacja przyszlego gospodarza igrzysk 2012.

Trafnie skomentowal to uczestnik dyskusji w kanale sportowym w Shanghaju - wielkie sily i srodki zgromadzone przez Zhang Yimou'a nie sa w stanie zastapic tej 8-minutowej prezentacji.

Sam Zhang z kolei powiedzial, ze prawdziwa tworczosc moze powstac tylko, gdy nie ma zadnych ograniczen.

Swieta prawda.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 9 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #690 przez Yao laoshi
Niestety, przy okazji ceremonii zamknięcia stało się to, czego niektórzy (w tym ja) spodziewali się na ceremonii otwarcia - program artystyczny w stylu dorocznego show z okazji chińskiego Nowego Roku, czyli spęd czołowych gwiazd i gwiazdeczek (Jackie Chan, Liu Dehua etc.) zbiorowo śpiewających w błyszczących kieckach. Plus sprytne brytyjskie zagranie pod publiczkę, czyli pojawiający się nie wiedzieć po co i w jakim związku z Igrzyskami Beckham... Rozczarowujące po niezłej ceremonii otwarcia.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #691 przez YLK
Jacky, Liu Dehua, Chen Huilin i reszta gwiazdek z HK zaspiewali chyba na pocieszenie - ich piosenka podczas ceremonii otwarcia zegnala wychodzacych ze stadionu widzow, i oczywiscie nie byla transmitowana przez TV (z wyjatkiem chyba jednej stacji z HK). Ponoc LDH obrazil sie smiertelnie, on i jego menago wylaczyli komory i nastepnego dnia wrocili do HK. Najwyrazniej dali sie przeblagac i przyjechali na ceremonie zamkniecia.

Co do Beckhama, to trzeba przyznac, ze jest to jedna z najpopularniejszych w Chinach gwiazd sportu z Wielkiej Brytanii. Victoria tez czesto tu bywa w biznesach. Zreszta pilka byla dosc mocno zaakcentowanym elementem brytyjskiej prezentacji (dziewczynka z pilka), wiec pewnie stad i Beckham. Sami anglicy na olimpiady nie wystawiali druzyn pilki noznej, ale pewnie zmieni sie to w 2012.

Acha, byl jeszcze jeden highlight ceremoni, ktory mi sie przypomnial - rozpieta marynara, rece w kieszeni i wskazywanie palcem - wszystko w wykonaniu mera Londynu, Borisa Johnsona. Jego zachowanie wywolalo usmiechy na twarzach wielu gosci zagranicznych, kiedy przez moment kamera pokazala trybuny.

Na mojej zreszta tez.

• Gość
  • Gość
8 lata 9 miesiąc temu #693 przez
Jackie Chan mnie pozytywnie zaskoczył. W sumie samą obecnością i tym, że mogłam go usłyszeć "na zywo".
I całkiem pozytywnie odebrałam to zakończenie. Podobało mi się przekazanie piłki, a co do Beckhama, eh już trudno, jest brytyjską gwiazdeczką i tyle. Nie znam sie na chińskich wykonawcach (jeszcze!) więc wiecie może kim była grupka młodych Chińczyków śpiewająca jako bodajże pierwsza?

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #723 przez YLK
Dalsze losy pilki kopnietej przez Beckhama - moze ktos chce ja kupic?

msn.ifeng.com/4/200808/0827_1659_748708.shtml

• Gość
  • Gość
8 lata 9 miesiąc temu #760 przez
niestety nie oglądałam, a pierwsze relacje z zamknięcia przeczytałam właśnie przed chwilą. czyżbym niewiele straciła?

Czas generowania strony: 0.178 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba