Ceremonia otwarcia - jak Wam się podobała?

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #510 przez Niltinco
Ceremonia otwarcia mnie oczarowała i nawet moi rodzice stwierdzili, że zmiażdżył ich rozmach i pomysłowość z jaką przeprowadzono całe widowisko :D. Trzeba przyznać, że Chińczycy się bardzo postarali i czekam czym zaskoczą nas w czasie ceremonii zamknięcia ^^.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Wlodek
  • Wlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #511 przez Wlodek
a ja uwazam z kolei, ze ceremonıa byla nudna. Zhang Yımou sıe skonczyl :) Wielkiej pomyslowoscı tam nıe zauwazylem jedynıe znane z ostatnıch "dzıel" Zhanga epatowanıe wielka lıczba statystow. Spodzıewalem sıe o wıele wıecej. Byly ladne wızualnıe momenty, ale generalnıe rozczarowanıe. Nıe zabraklo oczywıscıe nıesmıertelnego leıtmotıvu mnıejszoscı etnıcznych, o co bylem dzıwnıe spokojny ;) Fajny byl za to pomysl z przejscıem wszystkıch ekıp przez roznokolorowe farby.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #551 przez Beijing
Ja w trakcie ceremonii się nie nudziłem. Najbardziej zapamiętałem moment wciągania chińskiej flagi na maszt i granie hymnu, wtedy się nawet wzruszyłem  ;) (Nie śmiać się ze mnie  :P , już tak się "zżyłem" z tym krajem, chociaż te słowa to chyba nadużycie, skoro znam Chiny tylko ze zdjęć i for, takich jak to.) Co do zapalenia znicza to dosyć pomysłowe, chociaż bardziej spektakularne uważam za to, które miało miejsce w Turynie przed dwoma laty.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #596 przez YLK
Ceremonia mnie rozczarowala, wiecej spodziewalem sie po Zhang Yimou, nie dziwi wczesnijesze wycofanie sie Spielberga (Darfur byl dobrym pretekstem) czy tez komentarze prasy chinskiej ze artystyczny poziom ceremoni otwarcia Igrzysk w Atenach jest nie do przeskoczenia.

Prawdopodobnie sam sposob pokazania otwarcia zaszkodzil ogolnemu wrazeniu, na TV widac bylo spocone twarze statystow, liny, na ktorych wisial Li Ning, i jak wiadomo juz czesc efektow pirotechnicznych byla stworzona komputerowo.

Moglo byc lepiej, ale mam wrazenie, ze nie tylko profesjonalisci mieli wplyw na wyglad ceremoni...

YLK

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1579 przez judge_mental
widzialem niestety tylko fragmenty ale i po nich moge stweirdzic, ze ceremonia swoje zadanie spelnila w 100%. swietne show, moze nieco zbyt bizantyjskie, ale takie bylo zalozenie. londyn bedzie mial ciezki orzech do zgryzienia jesli organizatorzy zapragna przycmic takie widowisko.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #1586 przez Yao laoshi

londyn bedzie mial ciezki orzech do zgryzienia jesli organizatorzy zapragna przycmic takie widowisko.

Londyn będzie miał w ogóle ciężki orzech do zgryzienia organizując Igrzyska po (miejmy nadzieję, że już po...) globalnym kryzysie gospodarczym. Zresztą nawet gdyby kryzysu nie było, nie sądzę, aby rząd Jej Królewskiej Mości mógł sobie pozwolić na wydanie sum, które lekką ręką wydawał rząd ludowy...

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.170 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba