Stadionowej propagandzie stanowcze NIE!

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #327 przez homikus
Rzadko zaglądam do tego działu gazety.pl (bo zwykle niewiele tam ciekawego), ale dziś natrafiłem tam (a nigdzie indziej, o zgrozo!, wcześniej) na ciekawy krótki tekst:

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80569,...kich_stadionach.html

(...) na imprezy związane z olimpiadą nie będzie można wnosić także flag państw, nieuczestniczących w igrzyskach oraz "jakichkolwiek flag, haseł, plakatów czy broszur". Według agencji Xinhua, wśród zakazanych artykułów znalazły się też przedmioty, na których umieszczono ogłoszenia bądź hasła, związane z religią, polityką, sprawami wojskowymi czy ochroną zwierząt.

oraz

(...) wcześniejszej formalnej zgody władz wymagać będą wszelkie działania, "dotyczące sfery terytorialnej, praw człowieka, ochrony środowiska czy ochrony zwierząt".

Wiem, że aż tak źle nie będzie, ale przed oczami od razu stają mi szarobure trybuny grzecznych (bo niemających czy wymachiwać) i spokojnie sobie siedzących widzów. Przesadzam, oczywiście, ale kto wie, co jeszcze, w panice przecież i przedolimpijskiej gorączce, która teraz sięga już zenitu, wymyślą Towarzysze chińscy? A nie wszystkie ich pomysły można nazwać racjonalnymi... Ciekawe, czy posypią się dalsze, coraz dziwniejsze zakazy?

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.133 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba