Mam nadzieję że ...

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #32 przez lucyna
będzie dobrze i nic nie będzie stać na przeszkodzie aby odbyły się zgodnie z zasadami życia sportowego.
Chociaż tak na dobra sprawę wszystko teraz nie ma już takiego znaczenia jak dawniej.
Zwolennikiem poprzednich lat nie jestem,ale brakuje mi ducha sportowego.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 9 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #37 przez ximinez
Uważam, że dla samych Chińczyków cały ten duch sportowy to tylko przykrywka i pretekst, żeby się pokazać. Tak naprawdę to pies z kulawą nogą nie interesuje się sportem - większość Chińczyków "z ulicy" karnie powtarza frazesiki o "pokazaniu wielkości Chin".

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #38 przez Yao laoshi
Zgadzam się - Igrzyska mają być wielkim pokazem osiągnięć Chin w ciągu 30 lat reform (akurat w grudniu przypada okrągła rocznica III plenum) oraz znakiem, że Chiny wracają do grona mocarstw światowej pierwszej ligi po trwającej nieco przerwie... Trudno się zatem Chińczykom dziwić, bo i osiągnięcia mają i do roli mocarstwa dość mocne predyspozycje (przez same rozmiary chociażby).

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #39 przez ximinez
No więc właśnie. Poza tym coraz mniej widzów ogląda Igrzyska dla samego sportu. Gdzieś czytałem analizę jakiś badań (gdzieś, jakiś - mało konkretne, ale nie mam czasu poszukać), według których z razu na raz spada liczba chętnych na wejściówki na stadiony i widzów przed telewizorami. Ja sam będę imprezę oglądał, "żeby zobaczyć jak im wyjdzie", a nie dla samych konkurencji, bo te mnie akurat mało obchodzą (poza hokejem może).

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #79 przez homikus
Kiedy przeglądam to całe mnóstwo informacji, które teraz, w takiej już bliskości Olimpiady, pojawiają się w mediach, materiałów, które dotyczą przy okazji całych Chin, ich kultury i historii, to dochodzę do wniosku, że Igrzyska interesują wszystkich, poza samymi sportowcami i fanami sportu.

1) jest do doskonała okazja dla "osobistości" popkultury dla wyrażenia swojego stosunku wobec chińskiego "totalitaryzmu", wspaniała okazja do zamanifestowania swojego poparcia dla Tybetu, okazja do ostentacyjnego bojkotu wszystkiego co chińskie etc.;

2) ba! sami Tybetańczycy też nie próżnują, doskonale wiedzieli, kiedy nasilić i nagłośnić walkę o swoje;

3) Olimpiada i  związana z nią potrzeba budowy wszystkich obiektów sportowych jest idealnym placem zabaw dla największych architektów światowych, którzy w Europie i Ameryce nie mogą rozwinąć skrzydeł, a w Chinach pozwala im się na spełnianie swych najbardziej awangardowych, wymyślnych, futurystycznych i bajecznie drogich wizji;

4) polityk, polityka, polityka - tyle jej wokół Olimpiady nie było chyba od czasów Moskwy; to świetny moment na okazanie Chinom swojej sympatii, albo wrogości, w wielkim uproszczeniu mówiąc.

I tak dalej, i tak dalej, jeszcze pewnie wiele rzeczy można by dodać, które nie przychodzą mi teraz do głowy.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #105 przez Yao laoshi

No więc właśnie. Poza tym coraz mniej widzów ogląda Igrzyska dla samego sportu. Gdzieś czytałem analizę jakiś badań (gdzieś, jakiś - mało konkretne, ale nie mam czasu poszukać), według których z razu na raz spada liczba chętnych na wejściówki na stadiony i widzów przed telewizorami. Ja sam będę imprezę oglądał, "żeby zobaczyć jak im wyjdzie", a nie dla samych konkurencji, bo te mnie akurat mało obchodzą (poza hokejem może).

Nie jestem pewien, czy w Chinach ta tendencja spadkowa się utrzyma. Właśnie przeczytałem w "Xin Jing Bao", że ludzie zaczęli ustawić się w kolejce po bilety na zawody (jutro rusza 4 runda sprzedaży) na 45 godzin przed otwarciem kas... Igrzyska zapewne stają się coraz nudniejsze, ale akurat ta Olimpiada może okazać się wyjątkowa, bo zapowiada się show, jakiego nie było i jakiego może już nie być - tylko Chińczycy są bowiem w stanie wydać tyle pieniędzy i włożyć tyle wysiłku w organizację takiego wydarzenia.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.155 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba