Witam ponownie

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6770 przez krepa
Witam wszystkich ponownie.

A "ponownie" dlatego, że byłem tu już w 2008 roku, na początku mojej przygody sinologicznej, kiedy to byłem jeszcze na pierwszym roku. Napisałem tu wówczas 27 wiadomości i jakoś tak się rozstałem z tym miejscem, nie pamiętam przycyzny.

Ile się przez te 7 lat zmieniło u mnie!
Z najważniejszych, od tamtego czasu, to były moje dwa wyjazdy na tajwan, ukończenie licencjatu, podjęcie pracy dla tajwańskiej firmy w Polsce, a obecnie mieszkam już ponad rok i robię magisterkę w Chinach! Ot tak właśnie się potoczyła moja droga. W sumie mogę powiedzieć, że sama się nie potoczyła, tylko ja ją wyznaczyłem.

Kiedy byłem na pierwszym roku moim marzeniem było pojechanie do Chin choćby na kilka dni. Na drugim-trzecim roku marzeniem był mityczny wyjazd na rok (stypendium). Wówczas wydawało mi się to takie trudne do ogarnięcia, takie nieosiągalne. Obecnie śmieję się z tego jak łatwo dostać stypendium na rok, a nawet więcej.
Od początku przyświecał mi gdzieś mgliście, odległy cel, zamieszkania w Chinach chociażby na krótki czas. Chciałem tu pracować, uczyć się, podróżować, żyć. Nie miałem wtedy pojęcia jak wyglądają Chiny kontynentalne, wszystko co znałem to opowieści, blogi, zdjęcia i w sumie 5 miesięcy na Tajwanie. Nie sądziłem wtedy jeszcze ile możliwości się przede mną otworzy, ile dróg będę mógł zbadać i jak łatwo jest osiągnąć to, o czym myślałem wcześniej, że jest prawie nieosiągalne. Jeszcze 7 lat temu nawet nie śniłem o tym, co przydarzyło się potem i o tym gdzie jestem i co robię teraz.

Mógłbym długo opowiadać i opisywać swoje historie, przemyślenia i tym podobne. Mam nadzieję, że uda mi się jakoś wpasować ponownie w forum, podzielić swoją wiedzą, a i uzupełnić niewiedzę  :P

No to, 你们好!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6773 przez achinger
Witamy "ponownie"  ;D

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6783 przez Monkey
Witam! Zajmujesz się krepa może prowadzeniem bloga albo czegoś w ten deseń? Bo z chęcią poczytałbym na temat Twojej historii związanej z Chinami i odnalezieniem się w nich. Na mnie to wszystko dopiero czeka. Chętnie dowiedziałbym się czegoś na temat samego studiowania i zorientowania się na rynku pracy. Nie chodzi mi o sprawy czysto techniczne, raczej przemyślenia, ciekawostki i ogólne wrażenia. Jeśli nie prowadzisz bloga, to może w wolnej chwili napisałbyś jakąś dłuższą notkę na forum? Nie nalegam, ale gorąco do tego zachęcam!

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #6791 przez krepa

Witam! Zajmujesz się krepa może prowadzeniem bloga albo czegoś w ten deseń? Bo z chęcią poczytałbym na temat Twojej historii związanej z Chinami i odnalezieniem się w nich. Na mnie to wszystko dopiero czeka. Chętnie dowiedziałbym się czegoś na temat samego studiowania i zorientowania się na rynku pracy. Nie chodzi mi o sprawy czysto techniczne, raczej przemyślenia, ciekawostki i ogólne wrażenia. Jeśli nie prowadzisz bloga, to może w wolnej chwili napisałbyś jakąś dłuższą notkę na forum? Nie nalegam, ale gorąco do tego zachęcam!

Witaj
O założeniu bloga myślę już od dawna. Niedługo będę miał trochę więcej wolnego czasu, to spróbuję coś naskrobać  ;D

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #7396 przez singnoral
Witam ponownie :D

Czas generowania strony: 0.180 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba