Witam poszykiwaczy poloników w Harbinie :-)

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #6318 przez k.balkowska
Witam, całkowicie przypadkowo szukając w internecie informacji o mojej rodzinie, trafiłam na to Forum znajdując tu wpisy fascynatów polonikami z dalekiego Harbinu,  dotyczące m.in. mojego wujka (brata babci) Edwarda Stokalskiego. Jestem wnuczką Zofii Stokalskiej, urodzonej w 1910 r. w Harbinie, siostry Edwarda Stokalskiego i prawnuczką Marii Stokalskiej, której zdjęcie grobu znalazłam w internecie (niestety nigdy nie było mi dane odwiedzić jej grobu w Harbinie, czy też jak czytam kilkanaście kilometrów od Harbinu. Moja babcia przyjechała z Harbinu do Polski przed II wojną światową, tu wyszła za mąż i tu niestety w roku 1941 r. zmarła. Natomiast z tego co wiem wujek Edward rzeczywiście był ostatnim z polskich Harbińczyków, który przyjechał do Polski i niedługo po przyjeździe do kraju przodków zmarł. Niestety, prostując pewne informacje, mogę wskazać, że zmarł w Warszawie i nie było to w żadnym Domu Opieki Społecznej, gdyż w Warszawie mieszkała jego rodzina (brat Leon z rodziną), która repatriowała się do Polski w latach
70-ych. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #6319 przez achinger
Witaj,

podziel się jakimiś starymi fotografiami, jeżeli masz!

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #6320 przez k.balkowska

Witaj,

podziel się jakimiś starymi fotografiami, jeżeli masz!

Achinger , chętnie, ale niestety zdjęcia są z czasów fotografii analogowej, a ja niestety jeszcze nie zabrałam się do ich
przerobienia na wersję cyfrową.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #6418 przez kropka00
no proszę, jaki ten świat mały! ;)

Tani nocleg Warszawa - gdzie? Czy radca prawny Gliwice jest skuteczny?

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #6736 przez Barbara Li
Witam!
czy Pani wie, w Gdańsku mieszka pan Edward Kajdański - Harbińczyk - urodzony w harbinie ,
wielki znawca Chin, autor licznych książek o Chinach, Harbinie, Dalekim Wschodzie, Syberii.
Jestem zachwycona Jego osobowospaniały człowiek 

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #6737 przez Barbara Li
Pan Edward Kajdański posiada wiele prywatnych materiałów na temat Harbińczyków. Jego przodkowie
także są pochowani na ziemi Harbińskiej. To tytan pracy, autor wielu prac naukowych i książek o Chinach, w tym
książek o Michale Boymie -pierwszym polskim "Marco Polo"  ,polskim jezuicie który żył wiele lat w Chinach
w okresie panowania dynastii Ming. Książki pana Edwarda Kajdańskiego dot.Michała Boyma zostały przetłumaczone na język chiński przez profesora Zhang Zhenghui ,polonistę, autora wielu prac naukowych na temat  literatury polskiej.
Pozdrawiam. B.Li

Czas generowania strony: 0.197 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba