Sprawy finansowe-konta w banku, kantory itp.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #429 przez homikus
华中师范大学, bo tam studiowałem, nie robił żadnych problemów. Szybciutko i sprawnie wypełnili dokumenty, odesłali gdzie trzeba i jeszcze wszystko wyjaśnili. Tak się składa, że cudzoziemcami zawiaduje tam wyjątkowo miła i życzliwa kobieta. Prawdziwy skarb, naprawdę. Co ważne było szczególnie na początku. Na nią naprawdę można było zawsze liczyć i nigdy się człek nie zawiódł.

Co do 公安 - też nie mieli żadnych zastrzeżeń. Poszliśmy, zameldowaliśmy się, wszystko trwało 10 minut, akurat tyle, ile potrzeba na zrobienie kserokopii naszych paszportów i umowy. A przy okazji miło sobie z panami policjantami pogwarzyliśmy :)

No i na Huashi akademiki są teraz bardzo dobre, skończyli budować nowiutkie krótko po moim tam przyjeździe. Byłem tam kilka razy i standard jest naprawdę OK, czysto, ładnie i nowo. Tylko okolica straszna, bo na samym zakuprzu kampusu, ale może do tej pory coś się zmieniło. Za mojego tam pobytu był to jeden wielki plac budowy. Planują zrobić coś na kształt jakiejś enklawy dla studentów zagranicznych.

Dlatego najlepiej właśnie od razu spadać stamtąd i wynajmować mieszkanie.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnio zmieniany: 8 lata 9 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #975 przez Jolanta

Łatwo. Wystarczy paszport, idziesz do dowolnego oddziału i po pół godziny masz konto. Ale możesz je założyć dopiero po tym, kiedy dostaniesz pozwolenie na stały pobyt. Z samą wizą nie masz po co iść.

I tu musze poprawic, nie trzeba miec pozwolenia na pobyt, przynajmniej obecnie. Dzis zalatwilam konto bez pozwolenia, powiedzialam tylko, ze mieszkam na Kampusie, byc moze to bylo dla nich rownoznaczne.
Konto zalozylam w 中国工商银行, bo BOC nie mam w poblizu, jest w siasiedniej dzielnicy, a mialam alternatywe albo zalozyc je dzis albo najwczesniej za 10 dni, jak odzyskam paszport z uczelni.
Potrzebowalam 1 yuana, aby miec jakies srodki na koncie, poza tym 25 yuanow na karte (oplata + wymagana ilosc srodkow na koncie=15 yuanow) . Dogadalam sie bez problemow 4 osoby lacznie z kierownikiem placowki pracowaly nad zalozeniem konta, kierownik musial rozwiazac problem za dlugiego nazwiska i imion. (sama takie problemy mialam z cudzoziemcami, podczas pracy w Polkomtelu, wiec go rozumialam :))

www.rottka.pl
Pomaga rottweilerom.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #988 przez Yao laoshi
Co do zamieszkania poza kampusem, według obowiązujących aktualnie przepisów, nawet Chińczycy mogą wybrać taką opcję. Wiem, że w Chinach bywa często tak, że przepisy sobie, a rzeczywistość sobie... Zawsze można jednak wypróbować strategię, która wprawdzie wymaga cierpliwości i asertywności, ale z reguły się sprawdza (mnie przynajmniej się sprawdziła wielokrotnie): przeczekanie (czasem z domieszką upierdliwości).

Słyszysz, że 没办法, bo takie mają 规定, ale nie ustępujesz i drążysz temat - to tylko kwestia tego, kto się pierwszy złamie.

Ja osobiście nie spotkałem się zresztą z przypadkami, żeby uniwersytet robił cudzoziemcom jakiekolwiek fochy w związku z ich planami zamieszkania poza kampusem. W zeszłym roku rejestrowałem się na uczelni mając już wynajęte mieszkanie poza kampusem, podałem po prostu adres i nawet nikt nie próbował namawiać mnie na akademik.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.165 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba