PLECAK-co zabrać do Chin

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #369 przez hxx

podczepię się pod prośbę :)
ja jadę do Xiamenu, więc problem z zimowym kożuchem i onucami mam z głowy, nie bardzo wiem jednak, jakie np. warto zabrać lekarstwa ( poza witaminami i aspiryną), jakie są dobre środki owadobójcze etc. Może to głupie pytania, ale pierwszy raz mi się trafia wyprawa w okolice zwrotnika Raka.

Hmmm....
Ten tego...

W Xiamen zima to az tak cieplo nie jest.
Dodac do tego brak ogrzewania i zmarznac mozna bez problemu.
Na szczescie zimowe kozuchy czy futra mozna na miejscu bez problemu nabyc.

Tak naprawde to chyba tylko Hainan nawet zima cieply jest, w pozostalych czesciach Chin jednak zima wystepuje, dluzsza lub krotsza ale jest.

a więc muszę zrewidować poglądy i źródła wiedzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #371 przez Camillvs
No w sumie ostatniej zimy nieźle śnieg sypnął na południu Chin, mocniej niż w tym samym czasie w Polsce.

人在江湖,身不由己!

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #399 przez homikus
@Camillvs

Ponieważ Ty jedziesz do Wuhanu, mogę udzielić Ci informacji z pierwszej ręki.

Mniej więcej do końca października w Wuhanie jest gorąco. Tak gorąco, jak Ci się tutaj nawet nie śniło, a to dlatego, że wilgotność powietrza nie spada poniżej 90%. To potęguje zarówno wysokie temperatury, jak i niskie. Kiedy jest 4o stopni, po prostu panuje taka duchota, że z początku trudno ją znieść. Ale można się przyzwyczaić. W mieszkaniu koniecznie musisz mieć klimatyzację!

Jest taka umowna linia, jest nią rzeka Jangcy, of której na południe nie instaluje się już centralnego ogrzewania. Wuhan już się na to załapał, więc i zimą możesz liczyć na ogrzewanie tylko i wyłącznie klimą. I mimo że temperatura raczej nie spada poniżej zera, to rzeczona wilgotność sprawia, że zimno jest przejmujące do szpiku kości. Dodaj do tego wiatr i deszcz - et voila! - chodziłem po mieszkaniu w kurtce i w szaliku. Dlatego nie można dać zwieść się prognozom temperatury, bo mimo że może się zgadzać, to jednak prawie stuprocentowa wilgotność zupełnie zmienia odczuwanie tych temperatur.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #422 przez Camillvs
Czyli dobry polar na wagę złota...

A czy najpierw w takim razie trafia się do akademika, a potem należy jak najszybciej znaleźć sobie mieszkanie z klimatyzacją?

人在江湖,身不由己!

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #426 przez homikus
Tak, zaraz po przyjeździe do Wuhanu meldujesz się w odpowiednim sekretariacie na uniwersytecie, stamtąd od razu przydzielają Ci akademik. Jednak musisz się zadeklarować od razu, że chcesz tylko na kilka dni, bo inaczej każą Ci płacić za cały semestr z góry, a potem będą marudzić. A tak po prostu policzą Ci stawkę za dzień i coś tam z tego wyjdzie.

Jeśli chodzi o szukanie mieszkania, to najlepiej od razu łap obcokrajowców, na których się po tych sekretariatach natkniesz. Większość z nich szuka współlokatorów, niektórzy mają już nawet znalezione mieszkania, tylko potrzebne im dodatkowe osoby.

Dodatkowo dobrze by było, żebyś poderwał jakąś Chinkę/Chińczyka na skype, zaprzyjaźnił się jako tako i zatrudnił ją/go do znalezienia Ci mieszkania. Dla nich to nic wielkiego, a może uda Ci się przyjechać na gotowe i wtedy to Ty będziesz musiał poszukać sobie kilku osób do mieszkania.

Ogólnie ceny wynajmu w Wuhanie są bardzo niskie. W porównaniu z takim Pekinem to dosłownie grosze. Z koleżankami za całe mieszkanie, metraż grubo ponad 100 metrów, dwie łazienki, salon, trzy pokoje, balkon i wielki taras, w nowym budownictwie i to zaraz przy bramie uczelni, no więc za to płaciliśmy w sumie 1500 yuanów miesięcznie. To naprawdę grosze. Tyle samo zapłaciłbyś za akademik, a tam dostałbyś pokój dwuosobowy, ze wspólną pralnią i innymi wygodami, za które w dodatku trzeba dodatkowo płacić.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #433 przez Camillvs
Zagadałem do jakiegoś Sierraleończyka (?) studiującego w Wuhanie i zdziwił go bardzo mój plan mieszkania "na mieście", niby tylko nieliczni tak robią, a warunki są całkiem dobre w akademiku.

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.217 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba