PLECAK-co zabrać do Chin

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #354 przez Camillvs
To może teraz takie pytanko:

Czy jest coś, co na pewno muszę zabrać do Chin jadąc na rok, a może nie przyjść mi na myśl? ;)

No i czego w ogóle nie warto z sobą taszczyć?

Chcę się zmieścić w 20 kg, a może nawet zostawić sobie kilka kilogramów luzu, więc dobrze trzeba przemyśleć sprawę bagażu, a zawsze lepiej to z kimś bywałym w świecie skonsultować.

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #356 przez hxx
podczepię się pod prośbę :)
ja jadę do Xiamenu, więc problem z zimowym kożuchem i onucami mam z głowy, nie bardzo wiem jednak, jakie np. warto zabrać lekarstwa ( poza witaminami i aspiryną), jakie są dobre środki owadobójcze etc. Może to głupie pytania, ale pierwszy raz mi się trafia wyprawa w okolice zwrotnika Raka.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #359 przez ximinez
Zabierzcie sobie dobre, polskie piwo i trochę białego sera :) Wszystko inne można dostać na miejscu.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #362 przez Camillvs
To wielce budujące, kilka kilogramów ładunku maksymalnie wystarczy ;-)

人在江湖,身不由己!

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #364 przez szopen
W sprawie lekarstw to:
- krople zoladkowe (bardzo przydatne w czestych przypadkach przejedzenia),
- Azulan albo cos podobnego do odkazania, na zapalenia itd
- Bepanthen, krem na skaleczenia

Witaminy, aspiryna, Panadol/Tylenol itd sa bez problemow dostepne w kazdej aptece.

Co do lekarstw ogolnie to jesli jest cos potrzebne mozna w internecie na podstawie skladu lub nazwy zawsze znalezc generic name danego specyfiku. Z ta nazwa na kartce udajemy sie do apteki i tam nawet jesli nie mowia w zadnym poza lokalnym jezykiem zwykle maja spyrtna ksiazke gdzie wszelakie angielskie generic names maja swoj chinski odpowiednik i nie powinno byc problemow ze znalezieniem odpowiednika.

Jako, ze aptek to w miastach raczej dostatek jesli w jednej nie potrafia pomoc to w innej lub kolejnej cos znajda.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #366 przez szopen

podczepię się pod prośbę :)
ja jadę do Xiamenu, więc problem z zimowym kożuchem i onucami mam z głowy, nie bardzo wiem jednak, jakie np. warto zabrać lekarstwa ( poza witaminami i aspiryną), jakie są dobre środki owadobójcze etc. Może to głupie pytania, ale pierwszy raz mi się trafia wyprawa w okolice zwrotnika Raka.

Hmmm....
Ten tego...

W Xiamen zima to az tak cieplo nie jest.
Dodac do tego brak ogrzewania i zmarznac mozna bez problemu.
Na szczescie zimowe kozuchy czy futra mozna na miejscu bez problemu nabyc.

Tak naprawde to chyba tylko Hainan nawet zima cieply jest, w pozostalych czesciach Chin jednak zima wystepuje, dluzsza lub krotsza ale jest.

Czas generowania strony: 0.224 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba