Stypendium Rządu ChRL.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4602 przez Camillvs

Stypendium latwiej dostać i latwiej stracić. W ubieglym roku takiego to psikusa zrobił Hanban mojej znajomej:
http://baixiaotai.blogspot.com/2011/06/garsc-wiesci.html
Program stypendium wzbogacono o kurs surwiwalu.

Tam nie słyszeli chyba, ze "lex retro non agit", ale w sumie w Polsce kobietom przystępującym do pracy jakiś czas temu obiecywali emerytury w wielu lat 60, a teraz chcą wiek podnosić nie zważając na zasadę "pacta sunt servanda".

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #4713 przez xue sheng
Witam,
interesuje mnie stypendium na studia magisterskie. Czy prócz rocznego kursu językowego sa jeszcze jakieś inne oferty? Pomijam oczywiście europejskie stypendium rządu chińskiego, na które jest mnóstwo chętnych, a szanse już nie takie duże.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #4714 przez xue sheng
Hunta: Co Cię skłania, jeśli mogę wiedzieć do wyjazdu do Chin i studiowaniu po angielsku??? Chiny to nie jest dobre miejsce, na studia po angielsku. Swoją drogą ciekawa byłaby oferta Rządu Chińskiego na studia po angielsku. Jeśli dobrze pamiętam Uniwersytet w Xiamen oferuje studia po angielsku....

• Gość
  • Gość
5 lata 3 miesiąc temu - 5 lata 3 miesiąc temu #4715 przez

Witam,
interesuje mnie stypendium na studia magisterskie. Czy prócz rocznego kursu językowego sa jeszcze jakieś inne oferty? Pomijam oczywiście europejskie stypendium rządu chińskiego, na które jest mnóstwo chętnych, a szanse już nie takie duże.

Z tego co wiem Hanban oferuje stypendia na studia magisterskie na kierunku nauczanie języka chińskiego, chociaż słyszałem też, że od teraz mogą się o nie ubiegać jedynie osoby w jakiś sposób związane z Instytutem Konfucjusza (?).
Jeśli chodzi o stypendium europejskie to owszem chętnych jest mnóstwo, ale śmiem twierdzić, że jest ono przyznawane w sposób dużo bardziej obiektywny niż stypendium z tego całego śmiesznego "BUWIWMu". Mimo wszystko warto próbować, bo warunki EU WINDOW są znacznie lepsze, chociaż tutaj też w grę wchodzi tylko roczny kurs języka.
Poza tym niektóre miasta i uniwerki oferują oddzielne stypendia - np. 北京市政府奖学金 - niestety nie znam szczegółów.

Możesz się też starać o stypendium za pośrednictwem CUCAS - http://scholarship.cucas.edu.cn/
Ostatnio zmieniany: 5 lata 3 miesiąc temu przez .

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #5910 przez chem
Po dwóch latach prób wreszcie dostałem się na stypendium. Czy może są na forum inne osoby, które dostały stypendium w tym roku? Razem raźniej!  :)

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #5915 przez minutemail
Jakim sposobem dostałeś ?  :)

Czas generowania strony: 1.983 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba