Stypendium Rządu ChRL.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3263 przez chem
Zamierzam ubiegać się o rządowe stypendium w Chinach.
Jednakże mam kilka pytań do osób, które orientują się w temacie.
1. Czy jadąc na studia licencjackie należy tłumaczyć wyniki matury na j.angielski(tudzież chiński)?
2. Niepokoi mnie FOREIGNER PHYSICAL EXAMINATION FORM. To znaczy fakt, że coś takiego miałbym podsunąć lekarzowi w Polsce do uzupełnienia, oraz kwestia tłumaczenia wyników testów krwi czy opisu zdjęcia rentgenowskiego.
3. Jakie szanse na to stypendium ma osoba z postawową znajomościa chińskiego oraz będąca studentem politechniki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3264 przez aimier
1) Z tego co pamietam, to chodzi o dyplom ukonczenia szkoly sredniej. Tak sie jednak smiesznie sklada, ze dyplom ukonczenia szkoly sredniej w naszym kraju nie upowaznia jeszcze do studiow wyzszych. Ja zlozylem oba dokumenty tj. swiadectwo ukonczenia liceum i swiadectwo maturalne. Z tego co rowniez pamietam to musi byc to tlumaczenie przysiegle, wiec w celu minimalizacji kosztow sugeruje (jesli mozesz) przetlumaczyc wszystkie dokumenty samemu i isc do tlumacza tylko po pieczatke :)
2) Ja podsunalem. Badania krwi jak powyzej. Ewentualnie wypelniasz razem z ciocia, wujkiem, mama, tata itp. jesli sa lekarzami oczywiscie. Nie wiem do konca jak to jest, bo Ruscy czesto przyjezdzaja bez niczego i wszystkie badania robia na miejscu, choc tego bym nie doradzal. Jak np. nie przeslesz uczelni swojego pieknego zdjecia pluc, to jak przyjedziesz oni sami wezma cie do szpitala i pomoga - nieco ryzykowne jesli sie juz w tym roku przeswietlales.
3) Poltora roku temu kiedy wyladowalem w Pekinie i poszedlem kupic sobie bilet kolejowy, nie wiedzialem, co to znaczy ni hao :) Obecnie jestem na pierwszym roku handlu miedzynarodowego, zdalem pierwszy semestr, czyli jakos sobie radze :D Co do szans, jesli jest to w systemie - twojej polskiej uczelni chinska uczelnia przyznala te dwa lub trzy stypendia, to z takim poparciem, o ile nie organizowales wiecow poparcia dla wolnego Tybetu itp. - witaj w Chinach!

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3265 przez Yao laoshi
ad 2. Mnie zawsze (tzn. już trzykrotnie) wypełniał ten formularz polski lekarz, oczywiście musi to zrobić po angielsku. Jest możliwość otrzymania wyników testów krwi w języku angielskim - tak przynajmniej jest w Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa w Poznaniu - sądzę zatem, że również w innych ośrodkach. Mają tam specjalne formularze w języku polskim, angielskim i rosyjskim - wystarczy powiedzieć, że potrzebny jest wynik po angielsku. Raz miałem zresztą wynik po polsku i też został przyjęty. Skrót "HIV" jest w końcu czytelny, w wyniku musi być jedynie znak "-", gdyby ktoś się nie zorientował, że "negatywny" to to samo co "negative".

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3269 przez chem
Po zgromadzeniu dokumentów zakładam, że trzeba je zanieść do ambasady, tak?
I tu pojawia się kwestia starania o wizę X (studencką).
Muszę mieć zaproszenie ze strony Uczelni chińskiej. Jak je pozyskać? Na podstawie dokumentów o o stypendium?

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #3274 przez Yao laoshi
Jeżeli przyznano Ci stypendium, to musisz mieć zawiadomienie z chińskiej uczelni zaświadczające przyjęcie na studia oraz pokrycie kosztów z funduszu stypendialnego. Każdy, kto stypendium dostał, otrzymuje takie zawiadomienie. Ono, wraz z kopiami wyników badań, stanowi podstawę ubiegania się o wizę studencką.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

• Gość
  • Gość
5 lata 8 miesiąc temu #4531 przez
Witam i odświeżam temat ponieważ nie chciałem namieszać i otwierać nowego:)

A więc mam pytanie co do stypendium, może trochę banalne, lecz dla mnie priorytetowe;) : czy ciężko jest je dostać? (na pewno są na forum osoby które, starały się raz - lub kilka i do dziś go nie dostały).Na jakiej podstawie przyznawane jest stypendium?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Czas generowania strony: 0.182 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba