Bilety, loty i takie tam

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #843 przez homikus

Swoja droga ciekaw jestem czy Wuhan wcaiz ma takie wiejskie lotnisko, jak to, na ktorym mialem okazje byc w marcu br., wiem, ze wowczas nowe bylo juz prawie gotowe...

Wiejskie? Co to to nie :) Wiejskie to ono na pewno nie jest. Może nie jest też duże, ale prezentuje się bardzo dobrze, choć lepiej wewnątrz, niż na zewnątrz. Czysto, schludnie, nowocześnie i wygodnie. No i prowadzi do niego nowiutka i śliczna autostrada.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #848 przez YLK
Widzialem nowoczesne lotnisko, ale bylo w budowie, w Wuhanie bylem 13 i 14 marca br, wyladowalismy na starym, tlum, kompletna maniana w holu, do ktorego przyjezdzaja bagaze, gawiedz przepychajaca sie, roztracajaca staruszkow, krzyk, bieganina, hall przylotowy brudny, wyjscie do postoju taksowek jak sciezka za stodola, padal akurat deszcz, taksowki rozchlapujace wielkie kaluze na czekajacych, trauma.

Moze tak to odebralem na zasadzie porownania, bo lecielismy z Sanya... ;)

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #854 przez homikus
13 i 14 w tym roku?! Jezusiczku, w takim razie chyba mówiłem o tym wsiowym ;D Jeśli tak, to nie nazwałbym go tak wcale... ale może to projekcja na rzeczywistość z czasów, kiedy na początku tam pobytu wmawiałem sobie bezgraniczną miłość do Wuhanu. No i po części się udało :)

Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #897 przez YLK
Pewnie patrzyles na caly swiat przez rozowe okulary fascynacji Krajem Srodka, do ktorego w koncu bylo Ci dane zawitac, a rzeczywistosc jeszcze nie zdazyla dac Ci sie ocknac z tego transu.

NB mam wciaz swiezo w pamieci przylot do Pekinu, poczatek wrzesnia 1990, nasz Il (Wujku, popraw mnie jakby co) laduje na stolecznym miedzynarodowym lotnisku, widac jakies czworaki z czerwonej cegly, samolot podkolowuje pod hangar, z okien widac jakies rogatki kilkadziesiat metrow od nas, samolot zatrzymuje sie, nagle z budy przy pasie wyjezdza powolutku rowerzysta i podjezdza do naszego samolotu - okazuje sie, ze to obsluga lotniska...

I jak to porownac z T3 w dzisiejszym Pekinie?

Ale dla mnie to wciaz bardzo sympatyczne wspomnienie, z tych widzianych przez rozowe okulary...

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #905 przez homikus

Pewnie patrzyles na caly swiat przez rozowe okulary fascynacji Krajem Srodka, do ktorego w koncu bylo Ci dane zawitac, a rzeczywistosc jeszcze nie zdazyla dac Ci sie ocknac z tego transu.

Dokładnie tak, nie sposób się nie zgodzić :)

Ale dla mnie to wciaz bardzo sympatyczne wspomnienie, z tych widzianych przez rozowe okulary...

Ależ dla mnie też! Teraz, z perspektywy czasu, na wszystko patrzę już inaczej i wiele rzeczy, które wtedy mnie załamywały etc. wspominam bardzo miło i z wielkim sentymentem. Kiedy po studiach dane mi będzie znów na dłużej nawiedzić Chiny, wiem, że pojadę już z innym nastawieniem i wszystko będzie wyglądać inaczej :)

Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #912 przez Wujek Fido

NB mam wciaz swiezo w pamieci przylot do Pekinu, poczatek wrzesnia 1990, nasz Il (Wujku, popraw mnie jakby co) laduje na stolecznym miedzynarodowym lotnisku, widac jakies czworaki z czerwonej cegly, samolot podkolowuje pod hangar, z okien widac jakies rogatki kilkadziesiat metrow od nas, samolot zatrzymuje sie, nagle z budy przy pasie wyjezdza powolutku rowerzysta i podjezdza do naszego samolotu - okazuje sie, ze to obsluga lotniska...

Nie muszę poprawiać - to był Ił-62, znany również jak samolot do koszenia lasów. Rowerzysty na lotnisku nie pamiętam, ale pamiętam długą drogę busikiem przysłanym przez ambasadę, przez naprawdę biedny i zakurzony krajobraz. NB - dziś jest chyba rocznica (4. lub 5.).

Z podobnej beczki - dziś CCTV podało, że po 10 latach przywrócono bezpośrednie połączenie z Berlina (Tegel) do Pekinu. Latają Hainan Airlines. Może komuś z zachodniej Polski przyda się ta informacja.

Czas generowania strony: 0.187 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba