Bilety, loty i takie tam

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #296 przez Camillvs
Moje pierwsze kroki na forum:)

Witam!

Wybieram się właśnie na stypendium do Wuhanu i mam dylemat natury lotniczej, a mianowicie jak i z kim lecieć do Szanghaju 29 sierpnia 2008. Chciałbym bilet otwarty w taki sposób, żebym sobie mógł wrócić dopiero pod koniec września 2009, a na razie widzę tylko bilety z możliwą datą powrotu ok.25 lipca 2009. Ta tematyka moim zdaniem idealnie pasuje na FAQ.

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #298 przez homikus
Witaj na Forum :)

Ech, Wuhan, Wuhan (nawiasem mówiąc, tu Bartek z sinologa.pl), tyle wspomnień dobrych, tyle złych ;D No ale to inna gadka ;)

Najpóźniejsza możliwa data powrotu to 25 lipca dlatego, że linie lotnicze sprzedają bilety z wyprzedzeniem maksymalnie jednego roku. Jest to nie do przeskoczenia i nic nie da się z tym zrobić. Jedyną opcją jest zakupienie biletu z datą powrotu gdzieś właśnie w lipcu, a potem, powiedzmy koło kwietnie-maja, zmiana terminu na późniejszy. Tak robi większość osób.

To znów implikuje wybór linii lotniczej, która sama w sobie zaproponuje atrakcyjną ofertę, ale dodatkowo w której nie zapłacisz majątku za ową zmianę terminu na bilecie. A tu różnice potrafią być spore. Musisz się zorientować i dokładnie wypytać.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #318 przez Camillvs
Dzięki za odpowiedź. Właśnie mam plan jutro podzwonić po liniach lotniczych.

人在江湖,身不由己!

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #430 przez homikus
Ach, no właśnie. Jeśli chodzi o bilety na loty wewnątrz Chin. Wiem, że teraz kupisz sobie gdziekolwiek przesiadkę z Szanghaju do Wuhanu, ale może przyda Ci się na przyszłość. Kupione odpowiednio wcześnie potrafią być znacznie tańsze od pociągów, więc zawsze warto spojrzeć. A spojrzeć należy na poniższe dwie strony:

eLong
Ticket.9588

Wiele razy kupowałem tam bilety, i w jednym i w drugim. Można im zaufać i mają najlepsze ceny. Przy czym ci z 9588 dostarczają Ci bilet do domu, w Wuhanie też kursują. Dlatego szczególnie polecam, możesz zapłacić facetowi gotówką, więc masz możliwość sprawdzenia poprawności danych przed pozbyciem się kasy. A zawsze trzeba sprawdzać kilka razy, chłopcy i dziewczęta mają czasem wyraźne problemy z zachodnimi nazwiskami.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #431 przez Yao laoshi
Jeśli chodzi o bilet lotniczy z Polski do Chin to najlepiej kupować u dobrego agenta, który ma oferty z różnych linii, np. BlueSky Travel. Zmiana daty powrotu w bilecie rocznym nie jest problemem, ja ostatnio zapłaciłem za to w Finnairze 75 euro (ale można znaleźć oferty, w których pierwsza zmiana jest bezpłatna).

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #597 przez YLK
Jesli chodzi o loty wewnetrzne, to polecam eLong.com - rowiez przynosza bilety do domu (chyba ze mieszkasz daleko od centrum), mozesz placic gotowka przy odbiorze biletu, maja bezplatna linie. Jesli chodzi o ceny, to nie zawsze bilet kupiony z duzym wyprzedzeniem jest tanszy, niz ten kupiony w ostatniej chwili, czesto jest wrecz odwrotnie. Najlepiej sledzic zmiany cen na ich stronie.
Jak wyzej wspomnial juz Homikus, zdarza sie calkiem czesto ze bilet lotniczy jest tanszy niz kolejowy, wiec warto opcje lotu przy planowaniu podrozy rozpatrzyc. Swoja droga ciekaw jestem czy Wuhan wcaiz ma takie wiejskie lotnisko, jak to, na ktorym mialem okazje byc w marcu br., wiem, ze wowczas nowe bylo juz prawie gotowe...

YLK

Czas generowania strony: 0.178 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba