Wizy do ChRL

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #2901 przez Camillvs
No to się chciałbym dokładniej wypytać o kwestię rezerwacji hoteli pod wizę turystyczną. Kupiłem sobie bilet na 29 pażdziernika, którego posiadanie jest zdaje się wciąż potrzebne do pozyskania wizy, ale brak mi rezerwacji lokum. Wie ktoś może z Wielmożnego Grona jak łatwo i przyjemnie pozyskać taką rezrwację? Przy czym nie chcę mieszkać w ogóle w żadnym hotelu, bo korzystam z couchsurfing.org, a docelowo jadę do laski w Chongqingu.

人在江湖,身不由己!
Ostatnio zmieniany: 3 lata 9 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• jin tongxue
  • jin tongxue Avatar
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
  • ...gonna go build my own Lunar Lander!..
Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #2902 przez jin tongxue
A gdzie robisz wizę? W Wwie?
Jeśli tak, to robisz rezerwację przez internet bez płacenia, dostajesz powierdzenie na mailbox. Drukujesz i załączasz do papierów. Nb. biletu lotniczego też nie musisz mieć, wystarczy rezerwacja.

得魚忘筌,得意忘言。

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #2905 przez Bolanren
Nie musisz miec rezerwacji hotelu, ja teraz jestem na studenckiej ale w te wakacje byłem w Chinach na turystycznej i tez nie potrzebowałem hotelu.Ja wize robiłem w Gdansku i tam mi powiedzieli ze nie ma problemu i rezerwacja hotelu ich nie interesuje (zreszta sami mi przyznali ze to było troche nie logiczne bo duzo osób poprostu nie wie gdzie bedzie spało bo jada na zywioł) ale pamietaj o tych 24 godzinach (meldunek na policji) po przyjezdzie(jezeli nie jestes w hotelu to Ty masz obowiazek to dopilnowac), ja tego nie zrobiłem i miałem problemy (moze nikt nie sprawdzic ale u mnie to wyszło i bylo nieciekawie).
Jak jedziesz do Chongqingu to po drodze zapraszam na kilka dni do mnie do Changsha (nocleg u mnie nie ma problemu). Pozdrawiam.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #2906 przez Camillvs

A gdzie robisz wizę? W Wwie?
Jeśli tak, to robisz rezerwację przez internet bez płacenia, dostajesz powierdzenie na mailbox. Drukujesz i załączasz do papierów. Nb. biletu lotniczego też nie musisz mieć, wystarczy rezerwacja.

A na przykład na jakiej stronie mogę zarezerwować taki hotel? I jeśli jadę na okres od 30 października do 22 listopada, to mam rezerwować na cały okres pobytu?

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #2907 przez Camillvs

Nie musisz miec rezerwacji hotelu, ja teraz jestem na studenckiej ale w te wakacje byłem w Chinach na turystycznej i tez nie potrzebowałem hotelu.Ja wize robiłem w Gdansku i tam mi powiedzieli ze nie ma problemu i rezerwacja hotelu ich nie interesuje (zreszta sami mi przyznali ze to było troche nie logiczne bo duzo osób poprostu nie wie gdzie bedzie spało bo jada na zywioł) ale pamietaj o tych 24 godzinach (meldunek na policji) po przyjezdzie(jezeli nie jestes w hotelu to Ty masz obowiazek to dopilnowac), ja tego nie zrobiłem i miałem problemy (moze nikt nie sprawdzic ale u mnie to wyszło i bylo nieciekawie).
Jak jedziesz do Chongqingu to po drodze zapraszam na kilka dni do mnie do Changsha (nocleg u mnie nie ma problemu). Pozdrawiam.

Dzięki wielkie za zaproszenie do Changsha, nie leży mi raczej niestety w drodze na Chongqing, ale może tam trafię. A mogę wpaść z żoną? ;)

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #2909 przez Yao laoshi

A na przykład na jakiej stronie mogę zarezerwować taki hotel? I jeśli jadę na okres od 30 października do 22 listopada, to mam rezerwować na cały okres pobytu?

Możesz zarezerwować np. na www.elong.com

Wydaje mi się, że nie ma potrzeby robienia rezerwacji na cały okres pobytu. Niewykluczone zresztą, że teraz Chińczycy będą mniej rygorystyczni przy wydawaniu wiz, bo skończą się obchody Święta Narodowego, a wraz z nimi cała wizowa i pokrewna paranoja.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.180 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba