Sinomaniacy, łączmy się!

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5014 przez taipei101
Witajcie sinomaniacy!

Przeglądam to forum już od dobrych paru lat, dopiero teraz zdecydowałam się na założenie konta i mam nadzieję że wkrótce się tu zadomowię na dobre :D
Od 5 lat interesuję się Chinami, a zwłaszcza Tajwanem, kulturą Chin, językiem chińskim i ewolucją pisma chińskiego. Samego języka uczę się od 4 lat i sprawia mi to dziką przyjemność :D W tym roku zdaję maturę i startuję na poznańską sinologię, co będzie w końcu zwieńczeniem moich wieloletnich marzeń  ;D
Niestety w moim licealnym środowisku dane mi było poznać wyłącznie "dżapanistów", "mangozjebów" i "k-popowców", a "sinomaniaków" ani tym bardziej "tajwanistów" ani śladu! >:(
A my- sinoforumowicze- mamy swoją własną specyfikę: lubimy pożartować sobie z komunizmu, Przewodniczącego Mao (świętej pamięci!), pogadać co tam słychać w Tybecie, w podziemiach chińskiej sceny muzycznej (zakazany szalony chiński jazz...?) ::)

Wrocławianie- co myślicie o małym spotkanku? W jakimś miejscu w naszych klimatach, np. w Herbaciarni chińskiej na Igielnej (za rynkowym Empikiem)?

Pani tajwanista.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5015 przez achinger
Witaj Sinomaniaczko,

chyba nikomu jeszcze nie zdarzyło się na tym forum wyrazić tak wielkiej miłości dla Chin hehehehe Generalnie rzeczywistość trochę gasi ten płomień jak się pomieszka w ChRL, Taiwan to faktycznie trochę inna "bajka".

Napisałaś, że uczysz się od 4 lat chińskiego... jesteś pewna, że sinologia to dla Ciebie dobry wybór. Przypuszczam, że opanowałaś już chiński do tego stopnia, aby rozpocząć studia na jakimś innym kierunku, po chińsku w Chinach! No ewentualnie po jakimś rocznym kursie przygotowawczym. Po 4-letniej nauce chińskiego chyba będziesz się na sinologii trochę nudziła przynajmniej na pierwszym roku. Nie sądzisz?

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5016 przez taipei101
Tak, miałam wielki plan żeby zdawać na studia na Tajwanie, ale jest problem: trzeba złożyć wszystkie papiery do 30 marca, a ja otrzymuję świadectwo dopiero jutro, natomiast świadectwo maturalne dopiero 30 czerwca. Musiałabym stracić rok.
Poza tym mam pewne problemy rodzinno-finansowe, dlatego muszę się wstrzymać z wyjazdem za granicę.
O wiele tańszą opcją jest wyjazd na stypendium, które funduje uczelnia/Polska/Republika Chin, dlatego z tego powodu idę na sinologię, bo daje mi ona taką możliwość. Może wezmę jeszcze japonistykę wieczorową, żebym się nie nudziła ::)
Pisałeś że wyraziłam swoją miłość do Chin... hmmm... wytłumaczę się. Nie popieram chińskiego rządu w żadnym wypadku, ani też niektórych chińskich zwyczajów, ale w tej kulturze jest coś, co mnie niesamowicie pociąga- niesamowity język, pismo, ten cudowny "bełkot" :D , piękne widoczki, interesująca historia, muzyka (kooocham tradycyjne dźwięki, erhu, guzheng łoahhh ;D)... Przez te 5 lat zdążyłam już nabrać sentymentu do tego wszystkiego  ;)

To jak ze spotkaniem, ktoś jest chętny?

Pani tajwanista.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #5024 przez Mulan
a ja jestem chętna :) już gdzieś tu na forum pisałam chyba o jakimś spotkaniu we Wrocławiu :)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #5025 przez Niltinco

Niestety w moim licealnym środowisku dane mi było poznać wyłącznie "dżapanistów", "mangozjebów" i "k-popowców", a "sinomaniaków" ani tym bardziej "tajwanistów" ani śladu! >:(

Hasła "dżapanista" wcześniej nie słyszałam, ale mam nadzieję, że odnosi się tylko do tych zaślepionych Japonią, a nie zwykłych ludków zainteresowanych KKW ;).
Fakt, że (pop)kultura Japonii czy Korei jakoś bardziej przyciąga ludzi, ale to pewnie dlatego że te kraje bardziej się pod tym kontem promują niż Chiny czy Tajwan.

Co do zjazdu wspomnianego przez Mulan to jak wam się uda zebrać większym gronem to będę pełna podziwu. Póki co na żadnym forum na jakim jestem nie udało się zebrać więcej niż max 5 osób :P.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #5028 przez ximinez
Próbujcie, próbujcie, może się uda ;) Ja ze względu na odległość raczej odpadam, ale znam pozytywne i inspirujące przykłady udanych zjazdów forumowych. Sam jeżdżę na takowy co roku (w tym nawet zaplanowałem wizytę w Polsce właśnie w jego okolicy ;)), kilkudniowy wypad w las pod Łodzią, a frekwencja na nim nie spada poniżej 20 osób.

Czas generowania strony: 0.258 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba