Lubicie zieloną herbatę?

Więcej
5 lata 1 tydzień temu #4956 przez Mulan
Teraz czuje się wykorzystana  :o

A tak na poważnie, to nie odpowiedziałeś na pytanie zawarte w pierwszym poście- jaką herbatę lubisz najbardziej?  ;)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 tydzień temu #4957 przez Clavius
Ja ostatnimi czasy piję czarną herbatę herbatę "Yunnan", którą można kupić u nas (takie czerwone pudełko). Oprócz czarnej piję również zieloną.

Za czerwoną i białą niespecjalnie przepadam.

Więcej
5 lata 1 tydzień temu #4958 przez Mulan
witam na forum :)
Ja też moją przygodę z herbatą zaczynałam od  zielonej, później trafiłam na mieszankę białych i zielonych herbat o nazwie "soczyste winogrona" i stwierdziłam, że skoro mi smakuje to może by spróbować samej białej i tak jakoś wyszło że zaczęłam pić więcej białej niż zielonej.
W przypadku pu'er nie było  inaczej, mianowicie trafiłam na bardzo dobrą mieszankę tej herbaty z odrobiną Rooibos'a, ananasa, truskawki, skórki pomarańczowej, słonecznika, jabłka i aromatu i jakoś już mi tak zasmakowało że nie wyobrażam sobie już jej nie pić ;)

Więcej
5 lata 1 tydzień temu #4959 przez achinger
To nie jest łatwe pytanie z jedną odpowiedzią, bo nie mam jednej herbaty, którą pijam regularnie.

Te mieszanki herbat dostępne w Polsce nie do końca moim zdaniem odzwierciedlają to, co faktycznie pijają Chińczycy. W tutejszych supermarketach są stoiska z pojemnikami, w których znajdują się różne suszone owoce, kwiaty i bliżej mi nieznane dodatki do herbat właśnie. Prędzej uświadczysz Chińczyka dorzucającego sobie do herbaty właśnie takie specyfiki niż kupującego "gotowe" wyroby.

Jeżeli chodzi o jakiś konkretny rodzaj herbaty, który czasami pijam do obiadu, to jest to aromatyzowana czarna herbata z liczi 荔枝茶.

Więcej
5 lata 6 dni temu #4967 przez Mulan

prędzej uświadczysz Chińczyka dorzucającego sobie do herbaty właśnie takie specyfiki niż kupującego "gotowe" wyroby

o widzisz, to dla mnie bardzo cenna informacja :)

Ale czyste tzn bez dodatków herbaty chyba też piją?

Więcej
5 lata 6 dni temu #4968 przez achinger
Oczywiście, że piją czystą... tak jak my Polacy :D

Czas generowania strony: 0.396 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba