Lubicie zieloną herbatę?

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #4947 przez Mulan
Hej, coś tak cicho ostatnio na forum trzeba was jakoś rozruszać ;)
Jak to jest lubicie zieloną herbatę? A może inną białą albo pu-erh? Ja przez moją fascynacje Chinami zaczęłam nałogowo pić białą i zieloną herbatę, jest coś niesamowitego w tym, że nalewam sobie herbatę do czarki otwieram dobrą książkę i w tym momencie nie liczy się dla mnie nic innego... taka chwila tylko dla mnie ;)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #4949 przez achinger
Przypuszczam, że osoby niegdyś zainteresowane dyskusjami na tymże forum, zostały wrzucone w wir różnorakich prac i udzielanie się jest bardzo ogrraniczone czasowo.

A  co do herbaty, to chyba niezłym miejscem do posmakowannia herbaty są właśnie Chiny, więc zapraszam do Pekinu. Sptokanie w jakiejś herbaciarni, gdzie ilość i różnorodnosć herbat przyprawia o zawrót głowy. Może ktoś zarraz krzyknie, co ma Pekin do herbaty hehehe wiem wiem, są znacznie lepsze miejsca do jej smakowania, ale póki co mam do dyspozycji tylko to tłoczne miasto ;-)

A zastawiałaś się może kiedyś dlaczego w Polsce herbata nazywa się herbata, a w wielu innych językach, napitek ten ma jakby to samo pochodzenie?

angielski - tea
niemiecki - Tee
rosyski - czaj
chiński - cha
japoński - ocha
francuski - thé

i można by tak jeszcze wymieniać...

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #4950 przez Mulan
Do Pekinu na filiżankę herbaty powiadasz... ok sprawdzę tylko o której mam samolot ;)
A tak na poważnie to oczywiście chętnie napiła bym się herbaty w Chinach i pewnego dnia to uczynię, ale jeszcze nie dziś i nie jutro.

Co do słowa herbata to prawdopodobnie pochodzi od dwóch łacińskich słów "herba" i "thea"  czyli ziele herbaciane ;)

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #4952 przez achinger
Zdałaś. 5.0  ;)

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #4953 przez Mulan
sprawdzałeś mnie  :o Jestem w szoku! nie ładnie ;>

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #4954 przez achinger
Sprawdziłem dopiero po udzieleniu przez Ciebie odpowiedzi. Pytanie zadałem raczej żeby się odezwać, bo jakoś niemrawo na tym forum się zrobiło, a nic lepszego mi do głowy nie przyszło.  ;D

Czas generowania strony: 0.360 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba