Przybieranie chińskich imion

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #4474 przez achinger
Sam nie wiedziałem, ale popytałem i znajomi chińczycy raczej odradzaja przybieranie pelnego imienia Hua Mulan; w ostatecznosci stwierdzili, ze samo Mulan moze byc, ale nazwisko to juz sobie zmien  ;)

Brak jakiegokolwiek uzasadnienia, ale przypuszczam, ze przez analogie mozesz sama dojsc do wniosku, ze to troche smiesznie brzmi, np. gdyby przyjechal Chinczyk do Polski uczyc sie jezyka i nazwal sie Zawisza Czarny (z doswiadczenia akurat wiem, ze Chinczycy czasami przybieraja takie imiona, ze glowa boli hehe). Mialem kiedys uczniow, ktorzy nazywali sie Spider i Angel  ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu - 5 lata 9 miesiąc temu #4476 przez Mulan
Dzięki za info, tak właśnie myślałam wiadomo jednak lepiej się upewnić.

Podoba mi się np Liu Mulan pisownia chińska jak się nie mylę to 刘木兰

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com
Ostatnio zmieniany: 5 lata 9 miesiąc temu przez .

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #4478 przez achinger
Jeżeli zastanawiasz sie nad imieniem to warto jeszcze wziac pod uwage brzmienie twojego polskiego imienia i nazwiska. Oczywiscie jest tu duza dowolnosc i nie ma to wlasciwie znaczenia formalnego.

Na poczatku fascynacji danym krajem, kazdy chce wiedziec jak moglby sie nazywac w danym jezyku, takie drugie ja jest potrzebne do okreslenia swojej tozsamosci w danym kregu kulturowym. Ja na przyklad mialem kilka imion chinskich zanim wreszcie pozostalem przy najbardziej pragmatycznym rozwiazaniu czyli transkrypcji polskiego imienia Krzysztof na Kelisi (克里斯). To jest taki standardzik dla wszystkich języków dla imienia Christoph(er).

P.S. Prawdopodobnie kazde inne niz Hua Mulan bedzie lepsze, wiec i Liu jest OK.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #4480 przez Mulan
Wolałabym mieć imię chińskie które nie ma nic wspólnego z moim polskim imieniem, to nadali mi moi rodzice, jest ok aczkolwiek w kwestii chińskiego imienia chce aby to była moja decyzja ;)
Liu Mulan mi się podoba, poza tym uwielbiam tą chińską baśń o Mulan :)

Blog o Chinach, po prostu... liu-mulan.blogspot.com

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #4690 przez Agg
我叫美佳。
Moje chińskie imię dostałam już na 2 zajęciach z chińskiego i mój nauczyciel sam mi je wybrał i jest urocze (w sumie takie jak ja. :D) meijia - znaczy piękna i dobra. :))) nie wiem czy od nazwiska czy od charakteru, ale kocham to imię. :)

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #4742 przez azzazel
Moje chinskie imie bylo dobierane przy rejestracji na policji no i wyszlo im cos takiego 冉弗, szczerze jakos nie moge spamietac bo jakos malo uzywam  ;D

QQ2441349451

Czas generowania strony: 0.166 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba