Wystawa Chińskiej Kaligrafii w Krakowie

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #3825 przez WangBin
http://www.youtube.com/watch?v=rG68H8LxJrM#
W czwartek 14 października w Muzeum Mangha w Krakowie będzie wernisaż wystawy Chińskiej kaligrafii Liu Tai Hao. Niestety nic o autorze nie wiem. Ze zwiastuna widać że to będzie caoshu, plakat zaś jest w lishu. Może Bandicota zna tego kaligrafa i coś o nim napisze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #3826 przez Bandicota
Hej, mam nadzieje, ze znajdziecie czas, zeby sie tam pojawic i sie przedstawic. Obecnosc obowiazkowa. To nastojaszczy kaligraf, z prawdziwego zdarzenia. Rzadko w Polsce zdarza sie taka okazja. Nie jest to moze najslawniejszy kaligraf wspolczesnej Eurazji, ale przez Tajwanczykow klasyfikowany jako 國寶-zyjacy skarb narodowy. Warto popatrzec wiec na to, co ten mily starszy pan potrafi. Nie znam go osobiscie, choc to sasiad (mieszka 50km ode mnie). Pochodzi z Kontynentu (prow. Zhejiang), w 1950 przeniosl sie na Tajwan, do Yunlin (雲林). Bywal wykladowca na kilku topowych uczelniach tajwanskich. Duzo w jego kaligrafii stylu kancelaryjnego, biegly jest tez w pieczeciowym, trawiastym, cwiczony w 楷書 ze stel 魏碑- (mocna, przepelniona, energiczna kreska o malo roznicujacym sie, prawie prostopadle scietym poczatku, kompozycja zalatuje 隸書- ponad sto lat przed naszym ulubionym Ouyang Xunem.) Warte uwagi w jego kaligrafii jest to, jak osiaga harmonie w strukturze znaku w malym stopniu poprzez 筆畫- kreski u niego wrecz faluja :). Mistrz Liu jest buddysta- czego odbiciem jest wybor tekstow, ktorymi sie zajmuje. Z informacji zaczerpnietych z sieci wynika, ze duzo czasu poswiecal sutrom: 新經 i 大悲咒. No. Jestem ciekawa Waszych wrazen z wystawy.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #3828 przez WangBin
Hej Bandicota jesteś WIELKA, zaraz więc ślę pocztę pantoflową po wszystkich kogo znam i robię 告诉. Postaram się tam być, pstryknąć jakieś foty a może i filmik jakiś zdłubię dla tych co nie będą.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #6486 przez baronowa
super okazja! :)

Które szambo Gliwice polecacie? Czy  szamba betonowe są skuteczne?

Czas generowania strony: 0.289 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba