Smok i feniks - chińska kaligrafia

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu - 6 lata 2 miesiąc temu #3476 przez WangBin
Dawno nie było na forum nic o kaligrafii. Może więc kogoś to zainteresuje. Ostatnio udało mi się "nakręcić" sposób pisania tradycyjnych zaków 龍- lóng (smok) oraz 鳳- fèng (feniks) w stylu xingshu pisanych przez naszego nauczyciela kaligrafii. Sposób w jaki je pisze jest nie tylko ciekawy z punktu widzenia poznawczego ale również estetycznego. Jest to jak balet pędzla na papierze.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #3477 przez vforvieslav
Rzeczywiście balecik...

Ja osobiście wolę kaishu i często motywuję się do pracy tym filmikiem. Koniecznie obejrzyjcie całość:

http://www.youtube.com/watch?v=lOQKiEsWtAM#

Odnośnie kaligrafii, czy któryś z forumowiczów zgłębia tę sztukę?

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #3478 przez WangBin
Zgłębianie to chyba odpowiednie dla mnie słowo. Spotykamy się z przyjaciółmi co 2 tygodnie i przez 4 godziny piszemy znaki pod okiem naszego szanghajskiego nauczyciela który przyjechał do Krakowa na studia. Po póltora roku pisania kaishu nauczyciel ostatnio stwierdził widząc moje postępy, że mogę zacząć uczyć się xingshu. Byłem w siódmym niebie, ale jak zobaczyłem Twój film gdzie 田英章 na końcu zrobił to co zrobił to mnie rzeczywiście wgięło. Bardzo precyzyjne i do tego szybkie kaishu. Przy okazji ma on bardzo ciekawy sposób pisania haczyka. Muszę to popróbować.  Na sieci jest wiele filmów instruktażowych z jego udziałem ale ten jest wyjątkowy poprzez to wginające zakończenie. Dzięki.

Czas generowania strony: 0.170 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba