Chińskie seriale

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #246 przez ximinez
Wiadomo, że bardzo dobrą metodą nauki języka obcego jest oglądanie seriali. Przy okazji można nabrać sporo obycia kulturowego (chodzi mi o kulturę masową). Problem jest jednak taki, że 99% chińskich seriali (a i polskich pewnie też) jest debilna. Czy oglądacie coś, co da się strawić? Może słyszeliście? Podzielcie się. Błagam... ;)

Jakiś czas temu trafiłem na serial 都市六人行, rip-off amerykańskich Przyjaciół, opowiadający o 6 pracownikach szanghajskiego czasopisma. Nie jest inteligentny, nie jest nawet taki zabawny, ale kilka razy na moich ustach zagościł nikły uśmiech, więc jest lepszy, niż wiele innych, których próbowałem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #1486 przez homikus

Jakiś czas temu trafiłem na serial 都市六人行, rip-off amerykańskich Przyjaciół, opowiadający o 6 pracownikach szanghajskiego czasopisma. Nie jest inteligentny, nie jest nawet taki zabawny, ale kilka razy na moich ustach zagościł nikły uśmiech, więc jest lepszy, niż wiele innych, których próbowałem...

Właśnie niedawno pokusiłem się o ściągnięcie sobie kilku odcinków i, szczerze mówiąc, jestem zaskoczony nawet dość miło :) A najbardziej tym, że nie jest drętwo! Mądre faktycznie nie jest, gra aktorska poniżej poziomu morza, ale ogląda się bardzo przyjemnie.

Skłania mnie to do dalszych poszukiwań. W bliżej nieokreślonej przyszłości, naturalnie. Dam znać, kiedy znajdę coś godnego polecenia.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #1490 przez Yao laoshi
Chińskie seriale są rzeczywiście z reguły grubo ciosane, ale niektóre da się oglądać, a nawet można powiedzieć o nich, że "wciągają". Parę miesięcy temu widziałem kilka odcinków serialu (tytułu, niestety, nie pomnę) opowiadającego o przygodach lekarzy pogotowia. Miała to być chyba chińska odpowiedź na słynny amerykański "Ostry dyżur", tylko że w tym serialu ekipa medyczna jeździ 面包车 - oglądało się świetnie ;-)

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #1492 przez YLK
Na mojej liscie najbardziej lubianych seriali chinskich sa 海马歌舞厅 ze swietnym ale nieco zapomnianym juz 梁天 i 北京人在纽约 z 姜文. Oba towarzyszyly moim pierwszym latom w Chinach i darze je duzym sentymentem. Acha, byl jeszcze dosc zabawny 编辑部的故事 z 葛优.

Z nowszych calkiem niezly 黑洞 o mafii korumpujacej urzad celny, rola szefa mafii spedzajacego czas na grze na akordeonie w domu kultury dala 陈道明 dobry start do pozniejszych swietnych kreacji.

W sumie jest tego troche, a o sukcesie serialu w duzej mierze decydowala obsada - te z dobrymi aktorami do dzis sie nie zestarzaly.

• Gość
  • Gość
8 lata 1 miesiąc temu #2304 przez
Mnie swego czasu wciągnął 中国式离婚. Smutny trochę serial, ale dobrze mi się oglądało.
Świetnie psychikę Chinek pokazuje ;D

Czas generowania strony: 0.177 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba