Jak najlepiej poznać...

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #2255 przez Edyta
Witam serdecznie,

Jestem studentką trzeciego roku, właśnie odbywam praktykę w Chinach. Z braku pieniędzy (ponieważ praktykę mam niepłatną), wybrałam najtańszą opcję pobytu w Chinach, czyli mieszkanie z rodziną Chińską (to jedna z ofert bardzo pomocnej firmy z ktorej aktualnie korzystam) i chciałam powiedzieć, że jest to naprawdę najlepszy sposób na poznanie kultury chińskiej. Tego, co zaobserwowałam mieszkając z rodziną (już od miesiąca), nie da się zaobserować spotykając przechodniów na ulicy, lub chińskich sprzedawców na targach i bazarach. Najciekawszą częścią jednak jest to, że przyjechałam tutaj zupełnie nie znając języka chińskiego. Postanowiłam po prostu odbyć praktykę w Chinach (praktyke mamy obowiązkową, więc trzeba było coś znaleźć w kontkretnym terminie, nie chciałam jednak jechać do Londynu, gdzie tak naprawdę każdy może pojechać kiedy tylko chce, nie chciałam zostać w Polsce... i przyszło mi do głowy, że najlepiej zainwestuję w swoją przyszłość dodając do swojego CV praktykę w Chinach). Dążę do tego, że dzięki mieszkaniu z rodziną Chińską wyłapałam i zapamiętałam wiele chińskich słów, nawet nie zwracając zbyt wielkiej uwagi na uczenie się tego języka. Jeżeli wybieracie się do Chin, do pracy, lub na kurs językowy, szczególnie polecam pobyt w rodzinie. Ochotnikami zwykle są rodziny, które chcą poznać naszą kulturę lub polepszyć poziom języka angielskiego rozmawiając z nowym członkiem rodziny i muszę przyznać, że traktują nas naprawdę jak członków własnej rodizny. Trzeba tylko przyzwyczaić sie do ich warunków życia :) Różnice są naprawdę niesamowite, ale oczywiście wszystko zależy od tego jak się trafi (np. w mojej rodzinie na szczęście jest europejska toaleta ;) (to w sumie jeden z wymogów wcześniej wspomnianej firmy)) Tylko nadal zastanawiam się dlaczego członkowie mojej tymczasowej rodziny nigdy nie zamykają drzwi gdy chcą skorzystać z tej toalety... Chyba nigdy nie poznam odpowiedzi :)
Oczywiście jest wiele dobrych i złych stron wyboru mieszkania z rodziną, jednak jakkolwiek źle by nie było, jakkolwiek tęskniłabym za europejskim stylem życia, muszę przyznać, że warto spróbować tego wszystkiego, warto dowiedzieć się jak smakuje tradycyjna Chińska potrawa w zwykłej chińskiej rodzinie, warto doświadczyć jak wygląda prawdziwe życie w Chinach, jakie są relację pomiędzy członkami rodziny i jakie są różnice pomiędzy Europejczykami a Chińczykami. Nie wiem czy w każdym mieście można znaleźć organizację zapewniającą taki pobyt, ja jednak znalazłam i jestem szczerze zadowolona. Myślę, że to najlepszy sposób na poznanie zupełnie innej, a przez to jakże ciekawej kultury.
Pozdrawiam i polecam :)

Chcieć to móc! :)
[czyli: doświadczenia z praktyki w Chinach]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #2260 przez homikus
Tak, jest to niewątpliwie jeden z lepszych sposobów poznania Chińczyków, ich codziennej kultury i zwyczajów. Ja nie miałem tej okazji i przyjemności, ale chyba nie żałuję, bo obawiam się, że moje słabujące serce nie wytrzymałoby... przynajmniej na początku :)

A ponieważ jest są to sytuacja i temat wielce interesujące a niewyczerpane tutaj, pozwolę sobie zachęcić Cię serdecznie do co poruszenia co ciekawszych tematów i sytuacji z życia codziennego u Chińczyków na przykład w Dziale "Życie codzienne" tudzież innym, który się do tego nada :) Z miłą przyjemnością poczytałbym sobie takie wynurzenia :)

PS: Z tego, co sam zaobserwowałem, "european style" toaleta nie jest znów takim ewenementem :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #2277 przez Edyta

Z tego, co sam zaobserwowałem, "european style" toaleta nie jest znów takim ewenementem :)

Ewenementem może i nie jest, jednak poznałam tutaj kilka osób z Niemiec, które również odbywają praktykę w Qingdao i nie mają toalety w stylu europejskim, a w takiej sytuacji znaleźć bym się naprawdę nie chciała ;)
Jedna z Niemek wynajmuje pokój w apartamencie i (ku naszemu zaskoczeniu) tam też "european style" nie jest powszechny. Dlatego doceniam to, co mam :)

PS Miło wiedzieć, że ktoś jednak czyta zamieszczone posty. Nawet jeśli jest to jedynie administrator strony ;))

Pozdrawiam

Chcieć to móc! :)
[czyli: doświadczenia z praktyki w Chinach]

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #2278 przez ximinez
Nie tylko administrator ;)

A co do toalet w chińskim stylu, to ja się w końcu do nich przekonałem. Tzn. jeżeli miałem wybór, to raczej wybierałem "swojską", ale chińska toaleta np. w pociągu to błogosławieństwo, bo po 20 godzinach podróży przez środkowe Chiny jest czystsza, niż w polskim PKP po podróży z Warszawy do Żyrardowa ;)

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #2279 przez YLK

Nie tylko administrator ;)

Jasne, szczegolnie gdy poruszany jest tak bliski duszy temat jak toalety...;)

• jin tongxue
  • jin tongxue Avatar
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
  • ...gonna go build my own Lunar Lander!..
Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #2280 przez jin tongxue
Ważne!!
Czy można prosić Edytę o kryptoreklamę tej firmy homestayowej?

Przy okazji :
Nie wiem, czego wszyscy chcą od kucanych toalet?
Przecież są praktyczniejsze i czystsze od siadanych! A dziewczyny to w ogóle nie powinny narzekać...

得魚忘筌,得意忘言。

Czas generowania strony: 0.777 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba